Телефони

Honor 8s 2020

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Камерата на Honor 8S овозможува да направите одлични фотографии навечер, а биометриското отклучување на телефонот го препознава Вашиот лик и ноќе! Екранот ја намалува емисијата на сина светлина, намалувајќи ја штетата на очите, при подолгите периоди на користење на овој уред.

 • 5.71" IPS LCD display, 16M colors
 • 13MP rear + 5MP front camera
 • Quad-Core CPU
 • 64GB internal / 3GB RAM

Камерата на Honor 8S овозможува да направите одлични фотографии навечер, а биометриското отклучување на телефонот го препознава Вашиот лик и ноќе! Екранот ја намалува емисијата на сина светлина, намалувајќи ја штетата на очите, при подолгите периоди на користење на овој уред.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Онлајн цена
1.999 ден.

999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
7.499 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4G, USB 2.0, BT5.0+BLE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Пораки null
Екран IPS LCD display
Големина на екранот 5.71"
Резолуција на екранот 720 x 1520, 16M colors
Камера 13MP rear + 5MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Quad-core (4 x 2.0GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Батерија тип Li-Po
Батерија капацитет 3020 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка