Телефони

Apple iPhone 12 Pro 256GB

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Креирајте прекрасни фотографии од планински масиви, културни знаменитости или пак разни интересни моменти од природата благодарение на тројната камера со леќи од широк и ултра-широк агол. Предната камера, пак, ќе Ви овозможи направите професионални автопортрети кои ќе изгледаат совршено. iPhone 12 Pro доаѓа со внатрешна меморија од 256 GB каде што можете да ги зачувате сите Ваши фотографии, видеа, песни и други податоци.

 • 6.1" Super Retina XDR OLED display
 • 12+12+12MP rear + 12MP front camera
 • Hexa-core (A14 Bionic chip)
 • iOS 14
 • 256GB internal / 6GB RAM

Креирајте прекрасни фотографии од планински масиви, културни знаменитости или пак разни интересни моменти од природата благодарение на тројната камера со леќи од широк и ултра-широк агол. Предната камера, пак, ќе Ви овозможи направите професионални автопортрети кои ќе изгледаат совршено. iPhone 12 Pro доаѓа со внатрешна меморија од 256 GB каде што можете да ги зачувате сите Ваши фотографии, видеа, песни и други податоци.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

58.499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
до 200GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 100 GB
100 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 100GB
100GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
82.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа null
Пренос на податоци null
Поврзување 5G (sub‑6 GHz and mmWave), 4 Gigabit LTE with 4x4 MIMO and LAA4 Wi‑Fi 6 (802.11ax) with 2x2 MIMO, Bluetooth 5.0 wireless technology Ultra Wideband chip for spatial awareness5, NFC with reader mode
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран Super Retina XDR OLED display
Големина на екранот 6.1"
Резолуција на екранот 2532 x 1170px.
Камера 12MP (f/2.4) + 12MP (f/1.6) + 12MP (f/2.0) rear + 12MP (f/2.2) front camera
Оперативен систем iOS
CPU Hexa-core (A14 Bionic chip)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 256GB
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2815 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Да

Поддршка