онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Паметен и компактен мобилен телефон со 5” екран, едноставен интерфејс и добри функционалности.

 • 5.0'' FWVGA+ 18:9 екран
 • 5MP задна камера + 2MP предна камера
 • 4-јадрен процесор

Паметен и компактен мобилен телефон со 5” екран, едноставен интерфејс и добри функционалности.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

2.499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  3.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSDPA/LTE
  Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
  Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
  Тип на SIM Nano SIM
  Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
  Екран FWVGA+ 18:9 display, 16M colors
  Големина на екранот 5.0"
  Резолуција на екранот 960 x 480
  Камера 5MP rear + 2MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Quad-Core
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 8GB
  RAM меморија 1GB
  Мемориска картичка MicroSD
  Мемориска картичка капацитет up to 32GB
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 2.000mAh

  Поддршка


  МОБИКО
  бул. Партизански одреди 62, мезанин, Локал бр. 2, 1000 Скопје
  тел/факс: +389 (0)2 3090 060