Телефони

A1 Alpha 20

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Одлична комбинација на едноставен дизајн и брзина на уредот, A1 Alpha 20 со своите четири вградени камери, Ви овозможува да ги зачувате наjубавите моменти во високо-квалитетна резолуција. Паметниот телефон има 128GB внатрешна меморија, моќна батерија од 4000 mAh и гаранција за корисници од 3 години, кои обезбедуваат траен перформанс и долгорочно уживање.

 • 6.22 '' V notch HD+ display (720 X 1520) 19:9
 • 48MP + 8MP + 2MP задна камера + 8MP предна камера
 • 8-јадрен процесор
 • 4GB RAM

Одлична комбинација на едноставен дизајн и брзина на уредот, A1 Alpha 20 со своите четири вградени камери, Ви овозможува да ги зачувате наjубавите моменти во високо-квалитетна резолуција. Паметниот телефон има 128GB внатрешна меморија, моќна батерија од 4000 mAh и гаранција за корисници од 3 години, кои обезбедуваат траен перформанс и долгорочно уживање.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
999 ден.

0 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 70GB
70GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 50 GB
50 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 50GB
50GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
899
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
8.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа 2G Network: GSM 850/900/1800/1900 3G Network: EMEA/APAC: 1/2/5/8 4G Network: EMEA/APAC:1/3/5/7/8/20/28/38/40
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi / WLAN 802.11b/g/n, Bluetooth 5.0, NFC
Тип на SIM Dual Nano SIM
Пораки null
Екран V notch HD+ display
Големина на екранот 6.22 ''
Резолуција на екранот (720 X 1520) 19:9
Камера 48MP + 8MP + 2MP задна камера + 8MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4x A53 2.0Ghz + 4xA53 1.5GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 128GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 32GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4000 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка