Телефони

A1 Alpha 20

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Одлична комбинација на едноставен дизајн и брзина на уредот, A1 Alpha 20 со своите четири вградени камери, Ви овозможува да ги зачувате наjубавите моменти во високо-квалитетна резолуција. Паметниот телефон има 128GB внатрешна меморија, моќна батерија од 4000 mAh и гаранција за корисници од 3 години, кои обезбедуваат траен перформанс и долгорочно уживање.

 • 6.22 '' V notch HD+ display (720 X 1520) 19:9
 • 48MP + 8MP + 2MP задна камера + 8MP предна камера
 • 8-јадрен процесор
 • 4GB RAM

Одлична комбинација на едноставен дизајн и брзина на уредот, A1 Alpha 20 со своите четири вградени камери, Ви овозможува да ги зачувате наjубавите моменти во високо-квалитетна резолуција. Паметниот телефон има 128GB внатрешна меморија, моќна батерија од 4000 mAh и гаранција за корисници од 3 години, кои обезбедуваат траен перформанс и долгорочно уживање.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Онлајн цена
4.999 ден.

3.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
9.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа "2G Network: GSM 850/900/1800/1900 3G Network: EMEA/APAC: 1/2/5/8 4G Network: EMEA/APAC:1/3/5/7/8/20/28/38/40"
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi / WLAN 802.11b/g/n, Bluetooth 5.0, NFC
Тип на SIM Dual Nano SIM
Пораки null
Екран V notch HD+ display
Големина на екранот 6.22 ''
Резолуција на екранот (720 X 1520) 19:9
Камера 48MP + 8MP + 2MP задна камера + 8MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4x A53 2.0Ghz + 4xA53 1.5GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 128GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 32GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4000 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка