Телефони

A1 Alpha 21 + безжични слушалки

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Со својот 6,52 инчен дисплеј, импресивната задна камера од 48 МР и предната камера која прави прекрасни фотографии со висока резолуција, А1 Alpha 21, поставува нови стандарди за сите телефони од својата класа. Осумјадрениот процесот, РАМ меморија од 4 GB и внатрешна меморија од 128 GB, поддржани од батерија со капацитет од 4000 mAh, овозможуваат, телефонот беспрекорно да ги изврши сите барања, во кој било момент.
Понудата за A1 Alpha 21 + безжични слушалки + 3 месеци бесплатно A1 Xplore Music важи само за онлајн нарачки.

 • 6.52" IPS LCD display
 • 48+2+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-core
 • 128GB internal / 4GB RAM

Со својот 6,52 инчен дисплеј, импресивната задна камера од 48 МР и предната камера која прави прекрасни фотографии со висока резолуција, А1 Alpha 21, поставува нови стандарди за сите телефони од својата класа. Осумјадрениот процесот, РАМ меморија од 4 GB и внатрешна меморија од 128 GB, поддржани од батерија со капацитет од 4000 mAh, овозможуваат, телефонот беспрекорно да ги изврши сите барања, во кој било момент.
Понудата за A1 Alpha 21 + безжични слушалки + 3 месеци бесплатно A1 Xplore Music важи само за онлајн нарачки.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
1.999 ден.

0 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет неограничен
неограничен
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена

  Онлајн цена


  Основна цена
  9.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM / HSPA / LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување null
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран IPS LCD display
  Големина на екранот 6.52"
  Резолуција на екранот 1560 x 720px.
  Камера 48+2+2MP rear + 8MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa Core
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 4GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 4000 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка