Телефони

Samsung Galaxy A52

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Samsung Galaxy A52 се карактеризира со одличниперформанси, овозможени од осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB. Матираната облога на задната страна на телефонот, обезбедува комфорно и сигурно чувство додека ракувате со него. Вклучува 6,5-инчен дисплеј, со AMOLED технологија и висока резолуција, што ќе овозможи целата содржина да ја гледате со совршени бои и висок квалитет, додека со камерите на телефонот, ќе можете да правите интересни, динамични и истакнати фотографии и видеа во 4К резолуција.

 • 6.5" FHD+ Super AMOLED display
 • 64+12+5+5MP rear + 32MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 6GB RAM

Samsung Galaxy A52 се карактеризира со одличниперформанси, овозможени од осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB. Матираната облога на задната страна на телефонот, обезбедува комфорно и сигурно чувство додека ракувате со него. Вклучува 6,5-инчен дисплеј, со AMOLED технологија и висока резолуција, што ќе овозможи целата содржина да ја гледате со совршени бои и висок квалитет, додека со камерите на телефонот, ќе можете да правите интересни, динамични и истакнати фотографии и видеа во 4К резолуција.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

15.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  22.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа null
  Пренос на податоци null
  Поврзување Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80, Bluetooth v5, NFC, USB Type-C 2.0
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран FHD+ Super AMOLED display
  Големина на екранот 6.5"
  Резолуција на екранот 1080x2400px.
  Камера null
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core (2.3GHz,1.8GHz)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE Да
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 6GB
  Мемориска картичка MicroSD
  Мемориска картичка капацитет up to 1TB
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 4500 mAh
  Македонско мени Да
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка