Телефони

Samsung Galaxy A72

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Со својот 6,7 инчен дисплеј, во кој е применета AMOLED технологија, Samsung Galaxy A72, ќе Ви овозможи сè што гледате на екранот да е прикажано со совршени тонови и со јасна и чиста слика. Осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB, ќе Ви дозволат да играте или користите разни динамични апликации без да имате никаков проблем додека го користите паметниот телефон. Соглавната камера на телефонот може да правите високо квалитетни и кристално јасни фотографии, дури и на места со темен амбиент. Вклучена е и батерија, со капацитет .

 • 6.7" FHD+ Super AMOLED display
 • 64+12+8+5MP rear + 32MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 6GB RAM

Со својот 6,7 инчен дисплеј, во кој е применета AMOLED технологија, Samsung Galaxy A72, ќе Ви овозможи сè што гледате на екранот да е прикажано со совршени тонови и со јасна и чиста слика. Осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB, ќе Ви дозволат да играте или користите разни динамични апликации без да имате никаков проблем додека го користите паметниот телефон. Соглавната камера на телефонот може да правите високо квалитетни и кристално јасни фотографии, дури и на места со темен амбиент. Вклучена е и батерија, со капацитет .

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

19.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Business XXL

 • Интернет 150 GB
150 GB
+ до 300GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
2938
ден./мес.
Одбери

A1 Business XL

 • Интернет 120 GB
120 GB
+ до 200GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
1876
ден./мес.
Одбери

A1 Business L

 • Интернет 100 GB
100 GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
1168
ден./мес.
Одбери

A1 Business M

 • Интернет 50 GB
50 GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
814
ден./мес.
Одбери

A1 Business S

 • Интернет 2 GB
2 GB
/
 • Неограничени минути и SMS пораки неограничени минути
460
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
26.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа null
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.0, NFC, USB Type-C 2.0
Тип на SIM Dual Nano SIM
Пораки null
Екран FHD+ Super AMOLED display
Големина на екранот 6.7"
Резолуција на екранот 1080x2400px.
Камера null
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (2.3GHz,1.8GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE Да
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 1TB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 5000 mAh
Македонско мени Да
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка