Телефони

Samsung Galaxy S21+

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Samsung Galaxy S21+ ќе Ви овозможи комфорно да работите или пак гледате содржини, без да пропуштите ниту еден детаљ, благодарение на својот 6,7 инчен дисплеј и ултра високата резолуција. Покрај тоа, доколку сте љубител на видеоигри, благодарение на перформансите на осумјадрениот процесор и рам меморијата од 8 GB, пропратно со совршената големина на телефонот, ќе може да играте без никаков проблем. Телефонот доаѓа со сет од три камери (64МР + 12МР +12МР), поставени на својата задна страна, со кои ќе ги направите највпечатливите фотографии и видеосодржини и истите ќе може да ги зачувате во вградената меморија од 128 GB или пак споделите преку Вашите социјални мрежи.

 • 6.7" Flat FHD+ display
 • 12+12+64MP rear + 10MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 8GB RAM

Samsung Galaxy S21+ ќе Ви овозможи комфорно да работите или пак гледате содржини, без да пропуштите ниту еден детаљ, благодарение на својот 6,7 инчен дисплеј и ултра високата резолуција. Покрај тоа, доколку сте љубител на видеоигри, благодарение на перформансите на осумјадрениот процесор и рам меморијата од 8 GB, пропратно со совршената големина на телефонот, ќе може да играте без никаков проблем. Телефонот доаѓа со сет од три камери (64МР + 12МР +12МР), поставени на својата задна страна, со кои ќе ги направите највпечатливите фотографии и видеосодржини и истите ќе може да ги зачувате во вградената меморија од 128 GB или пак споделите преку Вашите социјални мрежи.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

38.499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Business XXL

 • Интернет 150 GB
150 GB
+ до 300GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
2938
ден./мес.
Одбери

A1 Business XL

 • Интернет 120 GB
120 GB
+ до 200GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
1876
ден./мес.
Одбери

A1 Business L

 • Интернет 100 GB
100 GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
1168
ден./мес.
Одбери

A1 Business M

 • Интернет 50 GB
50 GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
814
ден./мес.
Одбери

A1 Business S

 • Интернет 2 GB
2 GB
/
 • Неограничени минути и SMS пораки неограничени минути
460
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
62.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE/5G
Пренос на податоци null
Поврзување GPS, Wi-Fi Direct, NFC, Bluetooth, Fingerprint сензор
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран Flat FHD+
Големина на екранот 6.7"
Резолуција на екранот 2400 x 1080px.
Камера 12+12+64MP rear camera + 10MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (2.9GHz,2.8GHz,2.2GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка UHD 8K (7680 x 4320)@24fps
Порти null
Звук null
VoLTE Да
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 8GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4800 mAh
Македонско мени Да
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка