Телефони

Samsung Galaxy A12

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Уживајте во секој детаљ, додека ги следите Вашите омилени содржини преку дисплејот кој го нуди Samsung Galaxy A12, кој освен по својата големина од 6,5 инчи, се карактеризира и со кристално јасна слика и реални живописни бои. Или пак, доколу сакате Вие сами да си креирате содржини, телефонот вклучува системот од четири камери (48МР +5МР +2МР +2MP) со кои ќе можете да направите интересни, реални и детални фотографии или пак видеа од секој момент вреден да го зачувате. Сите процеси се поддржани од батерија чиј капацитет изнесува 5000 mAh и благодарение на опцијата за брзо полнење, телефонот ќе биде секогаш достапен за користење.

 • 6.5” HD+ display
 • 48+5+2+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 64GB internal / 4GB RAM

Уживајте во секој детаљ, додека ги следите Вашите омилени содржини преку дисплејот кој го нуди Samsung Galaxy A12, кој освен по својата големина од 6,5 инчи, се карактеризира и со кристално јасна слика и реални живописни бои. Или пак, доколу сакате Вие сами да си креирате содржини, телефонот вклучува системот од четири камери (48МР +5МР +2МР +2MP) со кои ќе можете да направите интересни, реални и детални фотографии или пак видеа од секој момент вреден да го зачувате. Сите процеси се поддржани од батерија чиј капацитет изнесува 5000 mAh и благодарение на опцијата за брзо полнење, телефонот ќе биде секогаш достапен за користење.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
3.499 ден.

2.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена

  Онлајн цена


  Основна цена
  11.499 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSDPA/LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување USB 2.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz, Bluetooth v5.0, NFC, Direct Wi-Fi
  Тип на SIM Dual Nano SIM (SIM 1 + SIM 2 + MicroSD)
  Пораки null
  Екран HD+ PLS TFT LCD display, 16M colors
  Големина на екранот 6.5"
  Резолуција на екранот 720 x 1600px.
  Камера 48+5+2+2MP rear + 8MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core (2,3GHz, 1,8GHz)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE Да
  Вградена меморија 64GB
  RAM меморија 4GB
  Мемориска картичка MicroSD
  Мемориска картичка капацитет up to 1TB
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 5000 mAh
  Македонско мени Да
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка