онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Alcatel 1S е мобилен телефон со 5.5” HD+ екран, двојна задна камера од 13МР+2МР, 8-јадрен процесор и 3GB RAM меморија.

 • 5.5" 18:9 HD+ FullView екран
 • 13MP+ 2MP задна камера
 • 8-јадрен процесор
 • 3GB RAM

Alcatel 1S е мобилен телефон со 5.5” HD+ екран, двојна задна камера од 13МР+2МР, 8-јадрен процесор и 3GB RAM меморија.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Онлајн цена
0 ден.

0 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 40GB
40GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 30 GB
30 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 30GB
30GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
5.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi / WLAN 802.11b/g/n ,Wi-Fi direct, Wi-Fi display, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 4.2, GPS with A-GPS, USB 2.0 High speed, USB OTG
Тип на SIM Nano SIM/Dual SIM
Пораки null
Екран 18:9 HD+ Full View display, 16M colors
Големина на екранот 5.5”
Резолуција на екранот 720 x 1440
Камера 13MP+ 2MP задна камера + 5MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (8xA55, 4x1.6GHz + 4x1.2GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.000mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


МОБИКО
бул. Партизански одреди 62, мезанин, Локал бр. 2, 1000 Скопје
тел/факс: +389 (0)2 3090 060