Мобилна

Xiaomi Redmi Note 11 4/128

Redmi Note 11 целосно ќе Ве освои со својот минималистички стил, додека тенката рамка дополнително го истакнува дисплеј екранот, а благодарение на брзината на освежување од 90 Hz, непречено ќе можете да листате низ Вашите социјалните мрежи или пак да играте видео игри без да пропуштите момент. Опцијата за брзо полење и адаптерот од 33W, овозможуваат полнење на телефонот до 100% за време околку еден час, допринесувајќи дополнителен комфорт и сигурност додека го користите истиот, во текот на целиот ден.

Прочитај повеќе
50+8+2+2MP rear + 13MP front
6.43" FHD+ DotDisplay
4 GB / 128 GB
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Nova M
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

3.299 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

12.499 ден.
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

7.599 ден.
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

3.299 ден.
Одбрано

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

0 ден.
Одбери

A1 Neon+

999 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

7.499 ден.
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

90Hz AMOLED Pioneer екран

 • Snapdragon® 680
 • 90Hz AMOLED DotDisplay
 • 33W Pro fast charging

Перфекција на индустрискиот дизајн

Новиот Redmi Note 11 го претставува новиот тренд во дизајнот, со рамни површини и минималистички изглед.

Три бои, за секој корисник по нешто. Одберете помеѓу:

 • Graphite Gray
 • Twilight Blue, или пак
 • Star Blue

6nm Snapdragon® 680

Процесор кој овозможува секојдневната работа да биде едноставна, подготвен за секаков предизвик.

Овој процесор не само што е брз и моќен, произведен е во 6nm процес, кој овозможува високи перформанси додека го подобрува животниот век на батеријата. Повисоки брзини на вчитување со помош на UFS 2.2 и забрзано впишување на податоците, ефективна брза инсталација на апликации, иницијализација на уредот како и подобрени функции за кеш, како и читање и впишување големи датотеки.

33W Pro брзо полнење

на 5000mAh огромна батерија

Наполнете ја батеријата до 100% за еден час со помош на Redmi Note 11's 33W Pro брзо полнење*, овозможено од Redmi Note новата MMT технологија. Подобрете ги животните навики преку брзото полнење.

6.43” FHD+ AMOLED Dot display екран
50+8+2+2MP задна + 13MP предна камера
Li-Ion 5000 Mah батерија
Qualcomm 6nm Snapdragon® 680

Xiaomi Redmi Note 11 4/128

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

12.499 ден.
Одбери

A1 Nova XS SIM

449 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

14.499 ден.
Одбери

A1 Nova S SIM

799 ден./мес.

10GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

14.499 ден.
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

7.599 ден.
Одбери

A1 Nova M SIM

999 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

14.499 ден.
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

3.299 ден.
Одбрано

A1 Nova L SIM

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

14.499 ден.
Одбери

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

0 ден.
Одбери

A1 Nova XL

1.599 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

0 ден.
Одбери

A1 Nova XL SIM

1.399 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

14.499 ден.
Одбери

A1 Neon SIM

649 ден./мес.

10GB
 
15GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
Неограничен интернет
 
секоја вечер од 
00:00ч до 06:00ч 

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

14.499 ден.
Одбери

A1 Neon

799 ден./мес.

10GB
 
15GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
Неограничен интернет
 
секоја вечер од 
00:00ч до 06:00ч 

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

9.499 ден.
Одбери

A1 Neon+

999 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

7.499 ден.
Одбери

A1 Neon+ SIM

799 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

14.499 ден.
Одбери

A1 Senior

299 ден./мес.

 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Xiaomi Redmi Note 11 4/128

13.499 ден.
Одбери
Основна цена
14.499денари
Припејд
16.499денари
Цена само за уред
16.499денари

Одбери

Xiaomi Redmi Note 11 4/128

Што има во кутијата?
 • Xiaomi Redmi Note 11 4/128
 • Адаптер
 • USB Type-C кабел
 • Упатство за употреба
 • Гарантен лист
Основни карактеристики
 • 50+8+2+2MP rear + 13MP front
 • 6.43" FHD+ DotDisplay
 • 4 GB / 128 GB
8.09 мм
73.87 мм
159.87 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран FHD+ DotDisplay (2400 x 1080)
Големина на екранот 6.43"
Камера 50MP + 8MP + 2MP + 2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core Snapdragon 680
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 4 GB
Батерија Li-Po 5000 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 13 MP
Димензии 159.87 x 73.87 x 8.09 mm
Тежина 179g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi Redmi Note 11 4/128, контактирајте го овластениот сервисер.

Комтрејд

Бул. Киро Глигоров 13, 1000 Скопје, 1000 Скопје, Македонија

Хај Комуникации

Бул. Трета Македонска Бригада 48 (Управна зграда Раде Кончар), 1000 Скопје, Македонија

Xiaomi Redmi Note 11 4/128

Оценка од корисници

Има вкупно 3 рецензии за овој уред

3
0
0
0
0
5
29.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
29.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
Ivana
29.03.2022

Ima se shto e potrebno!

Дали Ви помогна оваа рецензија?