Мобилна

Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

Со својот автентичен дизајн, наменет за POCO линијата, супер способната камера 50МР и трајната батерија со капацитет од 5000 mAh, Xaiomi POCO M4 Pro 5G претставува одличен избор на телефон кој ќе го следи Вашиот динамичен живот. Паметниот телефон вклучува стандарден приклучок за слушалки, но и со два звучника поставени на горниот и долниот дел од, кои ќе овозможат извонредно искуство без разлика дали слушате музика или гледате видеа.

Прочитај повеќе
50+8MP rear + 16MP front
4GB / 64GB
5000 mAh
6.6” FHD+ DynamicSwitch
Octa-core
online попуст
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Nova M
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

169 ден. x 24 рати

49 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

424 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

258 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

49 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

86 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Neon+

999 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

216 ден. x 24 рати
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Засилете ја Вашата забава

MediaTek Dimensity 810 е изработен во 6nm технологија. Вграден е octa-core CPU со фрекфенција од 2.4GHz, а вклучен е и моќниот ARM Mali-G57 GPU.

Ваквата конфигурација овозможува огромна моќ во перформансите.

6.6" FHD+ DynamicSwitch екран

Екранот овозможува варијабилна фрекфенција на освежување за различни процеси. Направен од најквалитетни материјали, овозможува високи 90Hz освежување како и 240Hz брзина на допир на екранот.

Камера

50MP главна камера овозможува снимање во многу висока резолуција, со високи и квалитетни детали.

8MP ултра широката камера, со 119° ултра широк агол на леќата од камерата, ќе овозможи да зафатите многу повеќе детали од претходно. 16MP селфи камерата овозможува преубави снимки преку функцијата “селфи“.

Голема 5000mAh батерија со 33W Pro брзо полнење

Првата серија POCO M смартфони, се производуваат со 33W Pro fast полнење. Батеријата ќе биде полна 100% за само 59 минути.

Со 5000mAh капацитет, телефонот многу споро ја празни а брзо ја полни батеријата. Од утро до вечер, што и да правите, батеријата ќе се одржи часови и часови.

6.6” IPS LCD, 90Hz display
50+8MP rear + 16MP front
Octa-Core, MediaTek Dimensity 810 5G
64GB internal / 4GB RAM

Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

424 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XS SIM

449 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

/

A1 Nova S SIM

799 ден./мес.

10GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

/

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

258 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M SIM

999 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

/

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

49 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Nova L SIM

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

/

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

86 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XL

1.599 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

/

A1 Nova XL SIM

1.399 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

/

A1 Neon SIM

649 ден./мес.

10GB
 
15GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
Неограничен интернет
 
секоја вечер од 
00:00ч до 06:00ч 

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

/

A1 Neon

799 ден./мес.

10GB
 
15GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
Неограничен интернет
 
секоја вечер од 
00:00ч до 06:00ч 

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

299 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Neon+

999 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

216 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Neon+ SIM

799 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

/

A1 Senior

299 ден./мес.

 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

/
Основна цена
14.999денари
Припејд
16.999денари
Цена само за уред
16.999денари

Одбери

Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

Што има во кутијата?
  • Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64
  • Адаптер за полнење
  • Кабел за полнење тип-Ц
  • Футрола
  • Упатство за употреба
Основни карактеристики
  • 50+8MP rear + 16MP front
  • 4GB / 64GB
  • 5000 mAh
  • 6.6” FHD+ DynamicSwitch
  • Octa-core
8.75 мм
75.78 мм
163.56 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран FHD+ DynamicSwitch Display
Големина на екранот 6.6”
Камера 50MP + 8MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core MT Dimensity 810
Вградена меморија 64 GB
RAM меморија 4 GB
Батерија Li-Ion 5000 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 16MP
Димензии 163.56 x 75.78 x 8.75 mm
Тежина 195g
Гаранција 24
Волте No
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64, контактирајте го овластениот сервисер.

Комтрејд

Бул. Киро Глигоров 13, 1000 Скопје, 1000 Скопје, Македонија

Хај Комуникации

Бул. Трета Македонска Бригада 48 (Управна зграда Раде Кончар), 1000 Скопје, Македонија

Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0