Мобилна

Xiaomi 12 5G 8/256

Прочитај повеќе
6.28" FHD+ AMOLED DotDisplay
4500 mAh
8GB / 256GB
Octa-core
50+13+5MP rear + 32MP front
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
6.28" FHD+ AMOLED DotDisplay
4500 mAh
8GB / 256GB
Octa-core
50+13+5MP rear + 32MP front
боја: Gray

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Ultra XL
Промени тарифа
1.699 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

1.460 ден. x 24 рати

Тарифа: A1 Ultra XL
1.699 ден./мес.
Цена

1.460 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Xiaomi 12 5G 8/256

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Основна цена
53.999денари
Припејд
55.999денари
Цена само за уред
55.999денари

Со тежина од 180 g и ширина од само 69,9 mm, Xiaomi 12 е совршен телефон за користењен. Телефонот доаѓа целосно нова технологија за фокусирање користејќи алгоритам за учење и следење на предмети, овозможувајќи да направите совршени слики. Воедно, имплементираната вештачка интелигенција делува, така што додека снимате видеосодржини, автоматски се променува светлината на сцената, задржувајќи повеќе детали, дури и кога снимате во темница.

Xiaomi 12 5G 8/256

Што има во кутијата?
  • Xiaomi 12 5G 8/256
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 6.28" FHD+ AMOLED DotDisplay
  • 4500 mAh
  • 8GB / 256GB
  • Octa-core
  • 50+13+5MP rear + 32MP front
8.16 mm
69.90 mm
152.70 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран FHD+ AMOLED DotDisplay
Големина на екранот 6.28"
Камера 50+13+5MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core MediaTek Dimensity
Вградена меморија 256 GB
RAM меморија 8 GB
Батерија Li-Po 4500 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 32MP
Димензии 152.70 x 69.90 x 8.16 mm
Тежина 180g
Гаранција 24
Волте No
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi 12 5G 8/256, контактирајте го овластениот сервисер.

Xiaomi 12 5G 8/256

Оценка од корисници

Има вкупно 4 рецензии за овој уред

3
0
1
0
0
4.5
24.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
27.12.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
24.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
29.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?