Мобилна

Цена на уред 3.056 ден. во A1 Ultra M

Realme C53 6/128

Прочитај повеќе
50+0.08MP rear + 8MP front
4880 mAh
Octa-core
6GB / 128GB
6.74" LCD HD Display(720x1600)
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
50+0.08MP rear + 8MP front
4880 mAh
Octa-core
6GB / 128GB
6.74" LCD HD Display(720x1600)
боја: Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Ultra M
Промени тарифа
1.199 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

128 ден. x 24 рати

Тарифа: A1 Ultra M
1.199 ден./мес.
Цена

128 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Ultra XS

549 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
6GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Realme C53 6/128

419 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra S

999 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Realme C53 6/128

253 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra M

1.199 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
3 месеци бесплатно
 

Цена за Realme C53 6/128

128 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Ultra L

1.399 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
50 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
6 месеци бесплатно
 

Цена за Realme C53 6/128

/

A1 Ultra XL

1.699 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
12 месеци бесплатно
 

Цена за Realme C53 6/128

/
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Realme C53 6/128

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Ultra XS

549 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
6GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Realme C53 6/128

419 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra S

999 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Realme C53 6/128

253 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra M

1.199 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
3 месеци бесплатно
 

Цена за Realme C53 6/128

128 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Ultra L

1.399 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
50 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
6 месеци бесплатно
 

Цена за Realme C53 6/128

/

A1 Ultra XL

1.699 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
12 месеци бесплатно
 

Цена за Realme C53 6/128

/

A1 Senior

299 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Realme C53 6/128

/
Основна цена
11.999денари
Припејд
13.999денари
Цена само за уред
13.999денари

Одбери

Realme C53 6/128 е паметен телефон од Realme, познат по својот спој на достапност и карактеристики. Со 6 GB RAM и 128 GB простор за складирање, нуди доволно меморија за мултитаскинг и складирање на вашите апликации, фотографии и датотеки. Уредот доаѓа со елегантен дизајн, жив дисплеј и одличен процесор, што го прави погоден за секојдневни задачи како што се прелистување веб, социјални медиуми и лесни игри. Конфигурацијата „6/128“ сугерира рамнотежа помеѓу перформансите и капацитетот за складирање, што го прави Realme C53 привлечен избор за корисниците кои бараат паметен телефон прифатлив за буџетот со пристојни способности.

Realme C53 6/128

Што има во кутијата?
  • Realme C53 6/128
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 50+0.08MP rear + 8MP front
  • 4880 mAh
  • Octa-core
  • 6GB / 128GB
  • 6.74" LCD HD Display(720x1600)
76.67 mm
167.26 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран LCD HD (720 x 1600)
Големина на екранот 6.74"
Камера 50+0.08MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 6 GB
Батерија 4880 mAh
Македонско мени Yes
Предна камера 8MP
Димензии 167.26 x 76.67 x 7.49 mm
Тежина 182g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Realme C53 6/128, контактирајте го овластениот сервисер.

Realme C53 6/128

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0