Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Прочитај повеќе
Octa-core
6.8" AMOLED 2X Quad HD+
108+10+12+10MP rear+40MP front
Li-Ion 5000 mAh
12 GB
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Octa-core
6.8" AMOLED 2X Quad HD+
108+10+12+10MP rear+40MP front
Li-Ion 5000 mAh
12 GB
боја: Phantom Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business Pro XL
Промени тарифа
3.185 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

50.999 ден.

Тарифа: A1 Business Pro XL
3.185 ден./мес.
Цена

50.999 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Business Pro XS

589 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
8GB
 
национален интернет 
 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

79.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro S

943 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
80GB
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

75.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro M

1.297 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
  
  
  

Цена за Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

66.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro L

2.123 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
100 минути
 
меѓународни 
разговори 
100
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

57.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro XL

3.185 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
5GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

50.999 ден.
Одбрано
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Business Pro XS

589 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
8GB
 
национален интернет 
 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

79.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro S

943 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
80GB
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

75.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro M

1.297 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
  
  
  

Цена за Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

66.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro L

2.123 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
100 минути
 
меѓународни 
разговори 
100
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

57.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro XL

3.185 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
5GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

50.999 ден.
Одбрано
Основна цена
82.999денари
Припејд
84.999денари
Цена само за уред
84.999денари

Samsung Galaxy S22 Ultra е чудо на инженерството, со Li-Ion батерија од 5000 mAh, задни камери 108+10+12+10MP и предна камера од 40MP. Нејзините 12 GB RAM и 256 GB внатрешна меморија, споени со Octa-Core процесор, го прават вистински моќник. Но, тоа не е се. 6,8" AMOLED 2X Quad HD+ дисплејот е празник за очи, со живописни и неверојатни визуелни слики што ќе ве остават во страв. Со својот елегантен и модерен дизајн, Samsung Galaxy S22 Ultra е уред кој се истакнува во толпата.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Што има во кутијата?
  • Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
  • S Pen
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • Octa-core
  • 6.8" AMOLED 2X Quad HD+
  • 108+10+12+10MP rear+40MP front
  • Li-Ion 5000 mAh
  • 12 GB
77.9 мм
163.3 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM & eSIM
Екран AMOLED 2X Quad HD+ (3088x1440)
Големина на екранот 6.8"
Камера 108+10+12+10MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 256 GB
RAM меморија 12 GB
Батерија Li-Ion 5000 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 40MP
Димензии 163.3 x 77.9 x 8.9 mm
Тежина 228g
Гаранција 24
Волте No

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Samsung Galaxy S22 Ultra 5G, контактирајте го овластениот сервисер.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Оценка од корисници

Има вкупно 1 рецензии за овој уред

1
0
0
0
0
5
19.12.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?