Samsung Galaxy S21 FE 5G

Samsung S21 FE доаѓа со предна камера од 32 MP која ќе ги направи вашите селфи извонредни. Покрај тоа, ќе им даде на вашите блогови попрофесионално чувство и сето тоа во 4K резолуција. Телефонот доаѓа со 6,4 инчен дисплеј кој е совршен за гледање филмови и видеа и благодарение на неговиот моќен процесор, можете да ги играте омилените игри без никакви тешкотии.

Прочитај повеќе
4500mAh
6GB / 128GB
6.4" FHD+ Dynamic AMOLED 2X
12+12+8MP rear + 32MP front
Octa-core
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business XL
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

16.999 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Business S

460 ден./мес.

1GB
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy S21 FE 5G

38.999 ден.
Одбери

A1 Business M

814 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy S21 FE 5G

35.999 ден.
Одбери

A1 Business L

1.168 ден./мес.

20GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
1GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy S21 FE 5G

29.999 ден.
Одбери

A1 Business XL

1.876 ден./мес.

Препорачана тарифа
30GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Samsung Galaxy S21 FE 5G

16.999 ден.
Одбрано

A1 Business XXL

2.938 ден./мес.

40GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 300GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
200 минути
 
меѓународни 
разговори 
200
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Samsung Galaxy S21 FE 5G

6.999 ден.
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Samsung Galaxy S21 FE 5G

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Business M SIM

637 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 

Цена за Samsung Galaxy S21 FE 5G

41.999 ден.
Одбери

A1 Business S

460 ден./мес.

1GB
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy S21 FE 5G

38.999 ден.
Одбери

A1 Business M

814 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy S21 FE 5G

35.999 ден.
Одбери

A1 Business L

1.168 ден./мес.

20GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
1GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy S21 FE 5G

29.999 ден.
Одбери

A1 Business XL

1.876 ден./мес.

Препорачана тарифа
30GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Samsung Galaxy S21 FE 5G

16.999 ден.
Одбрано

A1 Business XXL

2.938 ден./мес.

40GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 300GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
200 минути
 
меѓународни 
разговори 
200
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Samsung Galaxy S21 FE 5G

6.999 ден.
Одбери
Основна цена
41.999денари
Припејд
43.999денари
Цена само за уред
43.999денари

Одбери

Samsung Galaxy S21 FE 5G

Што има во кутијата?
  • Samsung Galaxy S21 FE 5G
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 4500mAh
  • 6GB / 128GB
  • 6.4" FHD+ Dynamic AMOLED 2X
  • 12+12+8MP rear + 32MP front
  • Octa-core
74.5 мм
155.7 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран FHD+ Dynamic AMOLED 2X
Големина на екранот 6.4"
Камера 12+12+8MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 6 GB
Батерија Li-Ion 4500 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 32MP
Димензии 155.7mm x 74.5mm x 7.9 mm
Тежина 177g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Samsung Galaxy S21 FE 5G, контактирајте го овластениот сервисер.

Видео Дата - сервис за мобилни телефони

ул. Рузвелтова бр. 72, 1000 Скопје, Македонија

Видео Дата сервис за ТВ

ул. Февруарски Поход бр. 34 (Ново Лисиче), 1000 Скопје, Македонија

Мобико

Бул. Партизански Одреди бр. 62, мезанин, лок. бр. 2, 1000 Скопје, Македонија

Samsung Galaxy S21 FE 5G

Оценка од корисници

Има вкупно 2 рецензии за овој уред

2
0
0
0
0
5
07.04.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
07.04.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?