Motorola Edge 40 5G 8/256GB

Прочитај повеќе
4400 mAh
50+13MP rear + 32MP front
8 GB
Octa-core
6.55" P-OLED, FHD+
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
4400 mAh
50+13MP rear + 32MP front
8 GB
Octa-core
6.55" P-OLED, FHD+
боја: Nebula Green

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business Pro M
Промени тарифа
1.297 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

13.999 ден.

Тарифа: A1 Business Pro M
1.297 ден./мес.
Цена

13.999 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Business Pro XS

589 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
8GB
 
национален интернет 
 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Motorola Edge 40 5G 8/256GB

26.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro S

943 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
80GB
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Motorola Edge 40 5G 8/256GB

22.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro M

1.297 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
  
  
  

Цена за Motorola Edge 40 5G 8/256GB

13.999 ден.
Одбрано

A1 Business Pro L

2.123 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
100 минути
 
меѓународни 
разговори 
100
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Motorola Edge 40 5G 8/256GB

4.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro XL

3.185 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
5GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Motorola Edge 40 5G 8/256GB

0 ден.
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Motorola Edge 40 5G 8/256GB

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Business Pro XS

589 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
8GB
 
национален интернет 
 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Motorola Edge 40 5G 8/256GB

26.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro S

943 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
80GB
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Motorola Edge 40 5G 8/256GB

22.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro M

1.297 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
  
  
  

Цена за Motorola Edge 40 5G 8/256GB

13.999 ден.
Одбрано

A1 Business Pro L

2.123 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
100 минути
 
меѓународни 
разговори 
100
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Motorola Edge 40 5G 8/256GB

4.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro XL

3.185 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
5GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Motorola Edge 40 5G 8/256GB

0 ден.
Одбери
Основна цена
29.999денари
Припејд
31.999денари
Цена само за уред
31.999денари

Motorola Edge 40 5G 8/256GB е најсовремен паметен телефон кој беспрекорно ги спојува стилот и функционалноста. Неговите пространи 8 GB RAM и големиот капацитет за складирање од 256 GB обезбедуваат идеална средина за мултитаскинг и складирање на сите ваши важни датотеки, фотографии и видеа. Уредот може да се пофали со неверојатен дисплеј кој се криви околу рабовите, нудејќи импресивно искуство на гледање и живописни визуелни слики. Со моќен систем на камера, вклучувајќи функции подобрени со вештачка интелигенција, Motorola Edge 40 5G снима неверојатни фотографии и видеа во различни услови на осветлување. Овој паметен телефон е дизајниран да биде во чекор со вашиот модерен начин на живот, нудејќи можности за високи перформанси и елегантен дизајн кој сигурно ќе ги сврти вниманието.

Motorola Edge 40 5G 8/256GB

Што има во кутијата?
  • Motorola Edge 40 5G 8/256GB
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 4400 mAh
  • 50+13MP rear + 32MP front
  • 8 GB
  • Octa-core
  • 6.55" P-OLED, FHD+
72 мм
158.4 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM & eSIM
Екран P-OLED, FHD+ (1080x2400),144Hz
Големина на екранот 6.55"
Камера 50+13MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 256 GB
RAM меморија 8 GB
Батерија 4400 mAh
Македонско мени Yes
Предна камера 32MP
Димензии 158.4 x 72 x 7.6 mm
Тежина 171g
Гаранција 24

Motorola Edge 40 5G 8/256GB

Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Motorola Edge 40 5G 8/256GB, контактирајте го овластениот сервисер.

Motorola Edge 40 5G 8/256GB

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0