Телефони

Xiaomi Redmi 9T

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Xiaomi Redmi 9T Ви овозможува да креирате совршени фотографии, користејќи го системот од четири камери, без разлика дали сакате да доловите одреден детаљ, да направите јасни портрети или пак фотографии од пејзажи, со агол од 120°. Воедно, во својот дизајн содржи посебно место за мемориска картичка, каде што можете да зачувате сè што Ви е потребно. Паметниот телефон вклучува импресивна батерија од 6000 mAh, со која ќе можете да ги користите сите функции и апликации, многу подолго од кога било.

 • 6.53” FHD+ Dot Drop display
 • 48MP + 8MP + 2MP + 2MP задна + 8MP предна
 • Octa-Core CPU
 • 64GB internal / 4GB RAM

Xiaomi Redmi 9T Ви овозможува да креирате совршени фотографии, користејќи го системот од четири камери, без разлика дали сакате да доловите одреден детаљ, да направите јасни портрети или пак фотографии од пејзажи, со агол од 120°. Воедно, во својот дизајн содржи посебно место за мемориска картичка, каде што можете да зачувате сè што Ви е потребно. Паметниот телефон вклучува импресивна батерија од 6000 mAh, со која ќе можете да ги користите сите функции и апликации, многу подолго од кога било.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
2.299 ден.

1.799 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
до 200GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 100 GB
100 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 100GB
100GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
10.499 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM / HSPA / LTE
Пренос на податоци null
Поврзување null
Тип на SIM null
Пораки null
Екран 6.53” FHD+ Dot Drop display (1080 x 2340)
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 48MP + 8MP + 2MP + 2MP задна камера + 8MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU null
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64 GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија null
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 6000 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка