Телефони

Xiaomi Redmi Note 10 5G

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Со својот практичен дизајн и видливо моќните перформанси, Xiaomi Redmi Note 10 има сè што е потребно да го задоволи сечиј вкус. Телефонот доаѓа со 6,5 инчен дисплеј и брзина на освежување на слика од 90 Hz што овозможува одлично искуство при играње игри или при скролање на содржини. Со системот камери, ќе можете да правите впечатливи фотографии или видеа со висока резолуција и совршени тонови, а истите ќе може да ги чувате во внатрешната меморија на телефонот, која е со капацитет од 128 GB.

 • 6.5″ FHD+ DotDisplay
 • 48+2+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 4GB RAM

Со својот практичен дизајн и видливо моќните перформанси, Xiaomi Redmi Note 10 има сè што е потребно да го задоволи сечиј вкус. Телефонот доаѓа со 6,5 инчен дисплеј и брзина на освежување на слика од 90 Hz што овозможува одлично искуство при играње игри или при скролање на содржини. Со системот камери, ќе можете да правите впечатливи фотографии или видеа со висока резолуција и совршени тонови, а истите ќе може да ги чувате во внатрешната меморија на телефонот, која е со капацитет од 128 GB.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

6.499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  13.499 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM / HSPA / LTE/5G
  Пренос на податоци null
  Поврзување null
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран FHD+ DotDisplay
  Големина на екранот 6.5”
  Резолуција на екранот 2400 x 1080px.
  Камера 48+2+2MP rear + 8MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 4GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 5000 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка