Телефони

Xiaomi Mi Mix 2s

онлајн достапен

Со комптактен дизајн, екран од 6.44” со FHD и добри функционалности. Има kамера од 12МР и батерија од 3400mAh.

 • 5.99" IPS LCD display, 18:9 ratio
 • 12MP+12MP задна камера + 5 MP предна камера
 • 8-јадрен процесор
 • 6GB RAM
Достапна боја
Тарифа

Промени
Онлајн цена
25.999 ден.

9.999 ден.

Достапно на рати во А1 продажни салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
 • Интернет 1GB
1GB
4G
499
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00
799
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
 • Интернет 500MB
500MB
4G
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Нарачај сега.

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Договор на определено време

Редовна цена

Онлајн цена


Припејд
/
Само уред
32.999 ден.
Основна цена
30.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth 5.0, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Dual SIM (Nano SIM)
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран IPS LCD, 18:9 ratio, 16M colors
Големина на екранот 5.99"
Резолуција на екранот 1080 x 2160
Камера 12MP+12MP OIS rear + 5 MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4 x 2.8GHz Kryo 385 Gold & 4 x 1.8GHz Kryo 385 Silver)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Вградена меморија null
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3400 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


Hi Communications
бул. Трета Македонска Бригада 48, 1000 Скопје
тел: +389 (0)75 405 885