Телефони

Xiaomi Mi Mix 2s

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Со комптактен дизајн, екран од 6.44” со FHD и добри функционалности. Има kамера од 12МР и батерија од 3400mAh.

 • 5.99" IPS LCD display, 18:9 ratio
 • 12+12MP rear + 16MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 8.0, up to ver. 10.0
 • 64GB internal / 6GB RAM

Со комптактен дизајн, екран од 6.44” со FHD и добри функционалности. Има kамера од 12МР и батерија од 3400mAh.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Цена

25.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
30.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth 5.0, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM//Dual SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран IPS LCD, 18:9 ratio, 16M colors
Големина на екранот 5.99"
Резолуција на екранот 1080 x 2160
Камера 12MP+12MP OIS rear + 5 MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4 x 2.8GHz Kryo 385 Gold & 4 x 1.8GHz Kryo 385 Silver)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија null
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3400 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


Hi Communications
бул. Трета Македонска Бригада 48, 1000 Скопје
тел: +389 (0)75 405 885