Телефони

Xiaomi Mi 9T

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Мобилен телефон со 6.39” FHD екран, 8-јадрен процесор, одлична 48МР+8МР+13МР задна камера и 20МР предна камера.

 • 6.39" AMOLED FHD screen
 • Тројна 48+8+13MP rear camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 9.0 (Pie), up to Android 10.0
 • 64GB internal / 6GB RAM

Мобилен телефон со 6.39” FHD екран, 8-јадрен процесор, одлична 48МР+8МР+13МР задна камера и 20МР предна камера.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Цена

15.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 40GB
40GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 30 GB
30 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 30GB
30GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
20.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа null
Пренос на податоци GSM/HSDPA/LTE
Поврзување Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4GHz, 5G Wi-Fi, Bluetooth 5.0
Тип на SIM Nano SIM//Dual SIM
Пораки null
Екран AMOLED FHD display, 16M colors
Големина на екранот 6.39"
Резолуција на екранот 2340 x 1080
Камера Triple 48MP + 8MP + 13MP rear + 20MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4.000 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


Hi Communications
бул. Трета Македонска Бригада 48, 1000 Скопје
тел: +389 (0)75 405 885