онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

TCL 10 L доаѓа со систем од четири камери на задната страна (48MP + 8MP + 2MP + 2MP), со кои ќе можете да направите јасни и живописни фотографии. Воедно ќе можете да снимате и видеосодржини со 4К резолуција и правите макро фотографии кои ќе ги имаат и најситните детали. Со предната камера од 16 МР ќе можете да направите одлични селфи фотографии и истите да ги доведете до совршенство благодарение на посебната технологија вклучена во телефонот. Осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB придонесуваат апликациите да работат беспрекорно, a сите процеси се поддржани од батерија со моќност од 4000 mAh.

 • 6.53" FHD+LCD DotchTM display
 • 48MP+8MP+2MP+2MP задна + 16MP предна камера
 • Octa-core(Qualcomm KyroTM 260 4 x Gold 2.0GHz,4 x Silver 1.8GHz)
 • 64GB internal/6GB RAM

TCL 10 L доаѓа со систем од четири камери на задната страна (48MP + 8MP + 2MP + 2MP), со кои ќе можете да направите јасни и живописни фотографии. Воедно ќе можете да снимате и видеосодржини со 4К резолуција и правите макро фотографии кои ќе ги имаат и најситните детали. Со предната камера од 16 МР ќе можете да направите одлични селфи фотографии и истите да ги доведете до совршенство благодарение на посебната технологија вклучена во телефонот. Осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB придонесуваат апликациите да работат беспрекорно, a сите процеси се поддржани од батерија со моќност од 4000 mAh.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
3.999 ден.

1.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет неограничен
неограничен
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена

  Онлајн цена


  Основна цена
  11.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM / HSPA / LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување Wi-Fi / WLAN 802.11 b/g/n for 2.4GHz, 802.11 a/n/ac for 5GHz ,Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, 4G Mobile Hotspot, FM Radio, Bluetooth 5.0, APT-X, LDAC, Type-C USB 2.0, NFC
  Тип на SIM Nano SIM
  Пораки null
  Екран 6.53" FHD+LCD DotchTM display (1080x2340), 16M colors
  Големина на екранот null
  Резолуција на екранот null
  Камера 48MP+8MP +2MP+2MP задна камера + 16MP предна камера
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core (Qualcomm KyroTM 260 4 x Gold 2.0GHz,4 x Silver 1.8GHz)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Македонско мени Да
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка