Телефони

Sony Xperia 10

онлајн достапен

Има 13МР+5МР задна камера, модерен дизајн и одлични функционалности. Доаѓа со 6.0” Full HD екран и fingerprint сензор.

  6.0" Full HD+ 21:9 Wide display, 13MP + 5MP rear camera, Octa-core CPU, 3GB RAM
Достапна боја

онлајн недостапен
онлајн достапен

Тарифа

Промени
Онлајн цена
8.999 ден.

4.999 ден.

Достапно на рати во А1 продажни салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
 • Интернет 1GB
1GB
4G
499
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00
799
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
 • Интернет 500MB
500MB
4G
299
ден./мес.
Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Договор на определено време

Редовна цена

Онлајн цена


Припејд
/
Само уред
17.999 ден.
Основна цена
15.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Bluetooth® 5.0, NFC, USB 2.0, USB Type-C, A-GNSS (GPS + GLONASS)
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран Full HD+ 21:9 Wide display
Големина на екранот 6.0"
Резолуција на екранот 1080 x 2520 (~457 ppi density)
Камера 13MP + 5MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU null
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2.870mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


МОБИКО
бул. Партизански одреди 62, мезанин, Локал бр. 2, 1000 Скопје
тел/факс: +389 (0)2 3090 060