Телефони

Samsung Galaxy A52

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Samsung Galaxy A52 се карактеризира со одличниперформанси, овозможени од осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB. Матираната облога на задната страна на телефонот, обезбедува комфорно и сигурно чувство додека ракувате со него. Вклучува 6,5-инчен дисплеј, со AMOLED технологија и висока резолуција, што ќе овозможи целата содржина да ја гледате со совршени бои и висок квалитет, додека со камерите на телефонот, ќе можете да правите интересни, динамични и истакнати фотографии и видеа во 4К резолуција.

 • 6.5" FHD+ Super AMOLED display
 • 64+12+5+5MP rear + 32MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 6GB RAM

Samsung Galaxy A52 се карактеризира со одличниперформанси, овозможени од осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB. Матираната облога на задната страна на телефонот, обезбедува комфорно и сигурно чувство додека ракувате со него. Вклучува 6,5-инчен дисплеј, со AMOLED технологија и висока резолуција, што ќе овозможи целата содржина да ја гледате со совршени бои и висок квалитет, додека со камерите на телефонот, ќе можете да правите интересни, динамични и истакнати фотографии и видеа во 4К резолуција.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

15.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
до 200GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 100 GB
100 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 100GB
100GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
22.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа null
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80, Bluetooth v5, NFC, USB Type-C 2.0
Тип на SIM Dual Nano SIM
Пораки null
Екран FHD+ Super AMOLED display
Големина на екранот 6.5"
Резолуција на екранот 1080x2400px.
Камера null
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (2.3GHz,1.8GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE Да
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 1TB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4500 mAh
Македонско мени Да
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка