Телефони

Motorola MOTO G9 Plus

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Motorola G9 Plus доаѓа со четири задни камери (64 МР + 8 МР + 2 МР + 2 МР), со кои можете да правите прекрасни, живописни фотографии со висока резолуција, како и да снимате видеосодржини во 4К. Водено сите ваши фотографии и податоци можете да ги зачувате во внатрешната меморија од 128 GB. Сите операции со телефонот се брзи и ефективни, благодарение на моќниот осумјадрен процесор и РАМ меморијата од 4 GB. Телефонот вклучува батерија од 5000 mAh и истата можете да ја наполните, до максималниот капацитет, за помалку од 90 минути.

 • 6,81" LTPS IPS LCD display, HDR10
 • 64+8+2+ 2MP rear + 16MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 4GB RAM

Motorola G9 Plus доаѓа со четири задни камери (64 МР + 8 МР + 2 МР + 2 МР), со кои можете да правите прекрасни, живописни фотографии со висока резолуција, како и да снимате видеосодржини во 4К. Водено сите ваши фотографии и податоци можете да ги зачувате во внатрешната меморија од 128 GB. Сите операции со телефонот се брзи и ефективни, благодарение на моќниот осумјадрен процесор и РАМ меморијата од 4 GB. Телефонот вклучува батерија од 5000 mAh и истата можете да ја наполните, до максималниот капацитет, за помалку од 90 минути.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

6.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  13.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM / HSPA / LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, NFC, USB Type-C 2.0
  Тип на SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  Пораки null
  Екран LTPS IPS LCD display, HDR10
  Големина на екранот 6.81"
  Резолуција на екранот 1080 x 2400px.
  Камера 64+8+2+ 2MP rear + 16MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 470 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 470 Silver)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 4GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Po
  Батерија капацитет 5000mAh
  Македонско мени Да
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка