Телефони

Huawei P Smart 2021

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Huawei P Smart 2021 Ви овозможува да креирате прекрасни фотографии, користејќи ги четирите задни камери, без разлика дали сакате да доловите одреден детаљ, да направите појасни портрети или пак фотографии со агол од 120°. Вклучува батерија од 5000 mAh што овозможува да го користите телефонот многу подолго и притоа има опција за супербрзо полнење, со што телефонот ќе биде наполнет за помалку од 2 часа. Huawei P Smart 2021 доаѓа со внатрешна меморија од 128 GB со опција за надградба и до 512 GB.

 • 6.67" TFT LCD FHD+ display
 • 48+8+2+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • EMUI 10.1 (Android 10 based)
 • 128GB internal / 4GB RAM

Huawei P Smart 2021 Ви овозможува да креирате прекрасни фотографии, користејќи ги четирите задни камери, без разлика дали сакате да доловите одреден детаљ, да направите појасни портрети или пак фотографии со агол од 120°. Вклучува батерија од 5000 mAh што овозможува да го користите телефонот многу подолго и притоа има опција за супербрзо полнење, со што телефонот ќе биде наполнет за помалку од 2 часа. Huawei P Smart 2021 доаѓа со внатрешна меморија од 128 GB со опција за надградба и до 512 GB.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

2.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет неограничен
неограничен
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  10.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа null
  Пренос на податоци null
  Поврзување WLAN: 802.11 b/g/n, 2.4 GHz Bluetooth 5.1, BLE, SBC, AAC
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран TFT LCD FHD+ display
  Големина на екранот 6.67"
  Резолуција на екранот 2400 x 1080px, 16M colors
  Камера 48+8+2+2MP rear + 8MP front camera
  Оперативен систем /
  CPU Octa-core (4 x Cortex-A73 Based 2.0 GHz + 4 x Cortex-A53 Based 1.7 GHz)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти USB Type-C, USB 2.0
  Звук Earjack: 3.5 mm earjack
  VoLTE Да
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 4GB
  Мемориска картичка microSD
  Мемориска картичка капацитет up to 512 GB
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 5000 mAh
  Македонско мени Да
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка