Телефони

Huawei P Smart Z

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Мобилен телефон со добри функционалности и 8-јадрен процесор. Има FHD+ екран од 6.59”, одлична двојна задна камера од 16МР + 2 МР, 4GB RAM и долготрајна батерија од 4000 mAh.

 • 6.59" TFT LCD display
 • 16MP+ 2MP rear + 16MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 4GB RAM / 64GB phone memory

Мобилен телефон со добри функционалности и 8-јадрен процесор. Има FHD+ екран од 6.59”, одлична двојна задна камера од 16МР + 2 МР, 4GB RAM и долготрајна батерија од 4000 mAh.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Цена

5.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
10.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување null
Тип на SIM Nano SIM//Dual SIM
Пораки null
Екран TFT LCD display
Големина на екранот 6.59"
Резолуција на екранот 2340 x 1080px.
Камера 16MP+ 2MP rear + 16MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4 x Cortex A73 2.2 GHz + 4 x Cortex A53 1.7 GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4000 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка