онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Доаѓа со 6.5” LTPS екран, задна камера од 20МР+2МР, одлични функционалности и брзи перформанси.

 • 6.5" LTPS екран
 • 20+2MP задна камера + 16MP предна камера
 • Octa-Core CPU
 • Android 9.0 Pie
 • 64GB internal / 4GB RAM

Доаѓа со 6.5” LTPS екран, задна камера од 20МР+2МР, одлични функционалности и брзи перформанси.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Онлајн цена
5.999 ден.

2.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 40GB
40GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 30 GB
30 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 30GB
30GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
12.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth 5.0, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран LTPS, 16M colors
Големина на екранот 6.5"
Резолуција на екранот 2340 x 1080
Камера 20MP + 2MP rear + 16MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4 x Cortex-A73 2.2 GHz + 4 x Cortex-A53 1.7 GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256 GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.750mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


ПРОМО
бул. Борис Трајковски 72, 1000 Скопје
тел/факс: +389 (0)2 3111 110
Е-mail: promo@promotel.com.mk