онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Мобилен телефон со компактен дизајн, 5.45" FullView екран, просечни перформанси и достапна цена.

 • 5.45” HD+ FullView 18:9 екран
 • 13MP задна камера + 5MP предна камера
 • 4-јадрен процесор
 • 2GB RAM

Мобилен телефон со компактен дизајн, 5.45" FullView екран, просечни перформанси и достапна цена.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Онлајн цена
999 ден.

0 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
5.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM/Dual SIM
Пораки null
Екран FullView 18:9, HD+, 16M colors
Големина на екранот 5.45”
Резолуција на екранот 720 x 1440
Камера 13MP rear + 5MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Quad-core 1.5GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 16GB
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.020mAh

Поддршка


ПРОМО
бул. Борис Трајковски 72, 1000 Скопје
тел/факс: +389 (0)2 3111 110
Е-mail: promo@promotel.com.mk