Телефони

Honor 8A 3-64

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Honor 8A ги има сите функционалности потребни за супер корисничко искуство. Доаѓа со 64 GB внатрешна меморија, со опција за надградба, а воедно има и можност за користење на две СИМ картички. Вклучува и две одлични камери (13 МР задна и 8 МР предна) со кои ќе може да правите одлични фотографии.

 • 6,09" Dewdrop Full View Display
 • 13MP rear + 8MP (f/2.0) front camera
 • Octa-Core CPU
 • 3GB RAM

Honor 8A ги има сите функционалности потребни за супер корисничко искуство. Доаѓа со 64 GB внатрешна меморија, со опција за надградба, а воедно има и можност за користење на две СИМ картички. Вклучува и две одлични камери (13 МР задна и 8 МР предна) со кои ќе може да правите одлични фотографии.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 40GB
40GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 30 GB
30 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 50GB
50GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
899
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
7.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа null
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 2.4GHz: 802.11 b/g/n, Wi-Fi 5GHz: 802.11 a/n/ac, Bluetooth BT4.2, USB 2.0
Тип на SIM Dual Nano SIM
Пораки null
Екран Dewdrop FullView Display
Големина на екранот 6.09”
Резолуција на екранот 720 x 1560px.
Камера 13MP (f/1.8) rear + 8MP (f/2.0) front camera
Оперативен систем /
CPU Octa-core (MTK MT6765)(4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3020 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка