Телефони

A1 Alpha 20+

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

A1 Alpha 20+ е дел од новата генерација на А1 смарт телефони. Паметниот телефон доаѓа со внатрешна меморија до 128GB и моќна батерија од 4000mAh. Правете импресивни фотографии со четирите вградени задни камери или селфи со одличен квалитет со предната камера. A1 Alpha 20+ доаѓа со гаранција од 3 години, како доказ за траен перформанс и долгорочно уживање.

 • 6.53" TFT LTPS display
 • 48+8+2+2MP rear + 16MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 4GB RAM

A1 Alpha 20+ е дел од новата генерација на А1 смарт телефони. Паметниот телефон доаѓа со внатрешна меморија до 128GB и моќна батерија од 4000mAh. Правете импресивни фотографии со четирите вградени задни камери или селфи со одличен квалитет со предната камера. A1 Alpha 20+ доаѓа со гаранција од 3 години, како доказ за траен перформанс и долгорочно уживање.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Онлајн цена
7.999 ден.

6.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
12.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување null
Тип на SIM Dual SIM (4FF + 4FF)
Пораки null
Екран TFT LTPS display
Големина на екранот 6.53"
Резолуција на екранот 1080x2340px, 16M color
Камера 48+8+2+2MP rear + 16MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core(A73(2.1GHz*4) + A53(2.0GHz*4))
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4000 mAh

Поддршка