онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Супер моќен телефон со Окта-Кор процесор и 3GB РАМ Меморија, премногу лесен со 6.26 инчен екран.

 • 6,26" HD Plus IPS LCD екран
 • 13 MP задна камера + 8MP предна камера
 • 8-јадрен процесор
 • 3GB RAM

Супер моќен телефон со Окта-Кор процесор и 3GB РАМ Меморија, премногу лесен со 6.26 инчен екран.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Цена

1.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 40GB
40GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 30 GB
30 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 30GB
30GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
8.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/LTE
Пренос на податоци 4G, LTE
Поврзување WiFi, Bluethooth
Тип на SIM 2 x 4FF Nano SIM/Dual SIM
Пораки SMS, MMS, Email
Екран HD Plus, IPS LCD panel
Големина на екранот 6,26"
Резолуција на екранот 720x1520
Камера 13MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Unisoc SC9863A - Octa Core 64bit ARM CPU
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE Да
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.100mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


ПРОМО
бул. Борис Трајковски 72, 1000 Скопје
тел/факс: +389 (0)2 3111 110
Е-mail: promo@promotel.com.mk