онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

TCL 10 L доаѓа со систем од четири камери на задната страна (48MP + 8MP + 2MP + 2MP), со кои ќе можете да направите јасни и живописни фотографии. Воедно ќе можете да снимате и видеосодржини со 4К резолуција и правите макро фотографии кои ќе ги имаат и најситните детали. Со предната камера од 16 МР ќе можете да направите одлични селфи фотографии и истите да ги доведете до совршенство благодарение на посебната технологија вклучена во телефонот. Осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB придонесуваат апликациите да работат беспрекорно, a сите процеси се поддржани од батерија со моќност од 4000 mAh.

 • 6.53" FHD+LCD DotchTM display
 • 48MP+8MP+2MP+2MP задна + 16MP предна камера
 • Octa-core(Qualcomm KyroTM 260 4 x Gold 2.0GHz,4 x Silver 1.8GHz)
 • 64GB internal/6GB RAM

TCL 10 L доаѓа со систем од четири камери на задната страна (48MP + 8MP + 2MP + 2MP), со кои ќе можете да направите јасни и живописни фотографии. Воедно ќе можете да снимате и видеосодржини со 4К резолуција и правите макро фотографии кои ќе ги имаат и најситните детали. Со предната камера од 16 МР ќе можете да направите одлични селфи фотографии и истите да ги доведете до совршенство благодарение на посебната технологија вклучена во телефонот. Осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB придонесуваат апликациите да работат беспрекорно, a сите процеси се поддржани од батерија со моќност од 4000 mAh.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
3.999 ден.

1.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Business XXL

 • Интернет неограничен
неограничен
до 300GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
2938
ден./мес.
Одбери

A1 Business XL

 • Интернет неограничен
неограничен
до 200GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
1876
ден./мес.
Одбери

A1 Business L

 • Интернет неограничен
неограничен
до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
1168
ден./мес.
Одбери

A1 Business M

 • Интернет 50 GB
50 GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
814
ден./мес.
Одбери

A1 Business S

 • Интернет 2 GB
2 GB
/
 • Неограничени минути и SMS пораки неограничени минути
460
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
11.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM / HSPA / LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi / WLAN 802.11 b/g/n for 2.4GHz, 802.11 a/n/ac for 5GHz ,Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, 4G Mobile Hotspot, FM Radio, Bluetooth 5.0, APT-X, LDAC, Type-C USB 2.0, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран 6.53" FHD+LCD DotchTM display (1080x2340), 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 48MP+8MP +2MP+2MP задна камера + 16MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (Qualcomm KyroTM 260 4 x Gold 2.0GHz,4 x Silver 1.8GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Македонско мени Да
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка