Телефони

Samsung Galaxy A12

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Уживајте во секој детаљ, додека ги следите Вашите омилени содржини преку дисплејот кој го нуди Samsung Galaxy A12, кој освен по својата големина од 6,5 инчи, се карактеризира и со кристално јасна слика и реални живописни бои. Или пак, доколу сакате Вие сами да си креирате содржини, телефонот вклучува системот од четири камери (48МР +5МР +2МР +2MP) со кои ќе можете да направите интересни, реални и детални фотографии или пак видеа од секој момент вреден да го зачувате. Сите процеси се поддржани од батерија чиј капацитет изнесува 5000 mAh и благодарение на опцијата за брзо полнење, телефонот ќе биде секогаш достапен за користење.

 • 6.5” HD+ display
 • 48+5+2+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 64GB internal / 4GB RAM

Уживајте во секој детаљ, додека ги следите Вашите омилени содржини преку дисплејот кој го нуди Samsung Galaxy A12, кој освен по својата големина од 6,5 инчи, се карактеризира и со кристално јасна слика и реални живописни бои. Или пак, доколу сакате Вие сами да си креирате содржини, телефонот вклучува системот од четири камери (48МР +5МР +2МР +2MP) со кои ќе можете да направите интересни, реални и детални фотографии или пак видеа од секој момент вреден да го зачувате. Сите процеси се поддржани од батерија чиј капацитет изнесува 5000 mAh и благодарение на опцијата за брзо полнење, телефонот ќе биде секогаш достапен за користење.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
3.499 ден.

2.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Business XXL

 • Интернет 150 GB
150 GB
+ до 300GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
2938
ден./мес.
Одбери

A1 Business XL

 • Интернет 120 GB
120 GB
+ до 200GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
1876
ден./мес.
Одбери

A1 Business L

 • Интернет 100 GB
100 GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
1168
ден./мес.
Одбери

A1 Business M

 • Интернет 50 GB
50 GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
814
ден./мес.
Одбери

A1 Business S

 • Интернет 2 GB
2 GB
/
 • Неограничени минути и SMS пораки неограничени минути
460
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
11.499 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување USB 2.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz, Bluetooth v5.0, NFC, Direct Wi-Fi
Тип на SIM Dual Nano SIM (SIM 1 + SIM 2 + MicroSD)
Пораки null
Екран HD+ PLS TFT LCD display, 16M colors
Големина на екранот 6.5"
Резолуција на екранот 720 x 1600px.
Камера 48+5+2+2MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (2,3GHz, 1,8GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE Да
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 1TB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 5000 mAh
Македонско мени Да
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка