Мобилна

Huawei Nova 9

Креирајте фотографии со совршени детали и живописни бои, со помош на камерите кој ги има Huawei Nova 9! Со главната камера од 50MP ќе можете да го доловите секој детаљ, да направите прекрасни поостри и појасни портрети, макро, ноќни или пак фотографии од поширок агол. Телефонот доаѓа со моќен процесор и РАМ меморија од 8 GB што овозможуваат сите апликации да функционираат беспрекорно.

Прочитај повеќе
8 GB / 128 GB
6,57" FHD+ display
50+8+2+2MP rear + 32MP front
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Nova XL
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

589 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Huawei Nova 9

1.173 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 9

1.006 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 9

881 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 9

714 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Neon+

999 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Huawei Nova 9

964 ден. x 24 рати
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Врвен дизајн

Восхитувајте се на финишот со двојна облога на HUAWEI nova 9 додека го држите телото кое е лесното држење, ултра тенко и тежи само 175г.

Инспирирајте се за бесконечните можности преку иконскиот прстен во орбитата на звездите, што носи уште попривлечна убавина во секој момент.

Спектакуларен екран

Природната убавина оживува на P3 дисплејот со 1.07 милијарди бои и HDR10 високиот контраст.

Погледнете ја омилената содржина и играјте игри без проблеми благодарение на високата стапка на освежување од 120 Hz. А за содржина со пониска резолуција, системот автоматски се префрла на 60 Hz, зачувувајќи го траењето на батеријата во тој процес.

Ultra Vision систем за камера од 50 MP

HUAWEI nova 9 открива нова визија во фотографијата со ултравизорска камера од 50 MP, плус големиот сензор со филтер во боја RYYB за 40% повеќе внесување светлина.

HUAWEI XD Fusion Engine ви помага брзо да обработите огромна количина на информации и да ја зголемите извонредната јасност на ниво на пиксели за секоја слика, во ден или ноќ.

Super-Fuel Your Life

Бидете подготвени по само 38 минути за целосно полнење преку 66 W HUAWEI SuperCharge.

И кога времето е тесно, се што ви треба е 18 минути за полнење од 60%. Никогаш не дозволувајте полнењето да биде одговорно за вашето време.

6.57” FHD+ Display
50+8+2+2MP rear + 32MP front
Octa-Core
128GB internal / 8GB RAM

Huawei Nova 9

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Huawei Nova 9

1.173 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XS SIM

449 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 

Цена за Huawei Nova 9

/

A1 Nova S SIM

799 ден./мес.

10GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Huawei Nova 9

/

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 9

1.006 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M SIM

999 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 9

/

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 9

881 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova L SIM

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Huawei Nova 9

/

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 9

714 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XL

1.599 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 9

589 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Nova XL SIM

1.399 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  

Цена за Huawei Nova 9

/

A1 Neon SIM

649 ден./мес.

10GB
 
15GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
Неограничен интернет
 
секоја вечер од 
00:00ч до 06:00ч 

Цена за Huawei Nova 9

/

A1 Neon

799 ден./мес.

10GB
 
15GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
Неограничен интернет
 
секоја вечер од 
00:00ч до 06:00ч 

Цена за Huawei Nova 9

1.048 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Neon+

999 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Huawei Nova 9

964 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Neon+ SIM

799 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Huawei Nova 9

/

A1 Senior

299 ден./мес.

 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Huawei Nova 9

/
Основна цена
29.999денари
Припејд
31.999денари
Цена само за уред
31.999денари

Одбери

Huawei Nova 9

Што има во кутијата?
  • Huawei Nova 9
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
  • Адаптер за полнење
  • Кабел за полнење
Основни карактеристики
  • 8 GB / 128 GB
  • 6,57" FHD+ display
  • 50+8+2+2MP rear + 32MP front
7.77 мм
73.7 мм
160 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран FHD+ display 2340 x 1080
Големина на екранот 6,57"
Камера 50MP + 8MP + 2MP + 2MP
Оперативен систем EMUI
CPU Octa-core Kirin 9000
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 8 GB
Батерија Li-Ion 4300 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 32MP
Димензии 160 x 73.7 x 7.77 mm
Тежина 175g
Гаранција 24
Волте Yes
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Huawei Nova 9, контактирајте го овластениот сервисер.

Промо

ул. Борис Трајковски 72, 1000 Скопје, Македонија

Huawei Nova 9

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0