Huawei Nova 9

Креирајте фотографии со совршени детали и живописни бои, со помош на камерите кој ги има Huawei Nova 9! Со главната камера од 50MP ќе можете да го доловите секој детаљ, да направите прекрасни поостри и појасни портрети, макро, ноќни или пак фотографии од поширок агол. Телефонот доаѓа со моќен процесор и РАМ меморија од 8 GB што овозможуваат сите апликации да функционираат беспрекорно.

Прочитај повеќе
8 GB / 128 GB
6,57" FHD+ display
50+8+2+2MP rear + 32MP front
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business M
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

21.999 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Business S

460 ден./мес.

1GB
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Huawei Nova 9

25.499 ден.
Одбери

A1 Business M

814 ден./мес.

Препорачана тарифа
10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Huawei Nova 9

21.999 ден.
Одбрано

A1 Business L

1.168 ден./мес.

20GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
1GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
 
 
  

Цена за Huawei Nova 9

15.999 ден.
Одбери

A1 Business XL

1.876 ден./мес.

30GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Huawei Nova 9

4.999 ден.
Одбери

A1 Business XXL

2.938 ден./мес.

40GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 300GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
200 минути
 
меѓународни 
разговори 
200
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Huawei Nova 9

0 ден.
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Врвен дизајн

Восхитувајте се на финишот со двојна облога на HUAWEI nova 9 додека го држите телото кое е лесното држење, ултра тенко и тежи само 175г.

Инспирирајте се за бесконечните можности преку иконскиот прстен во орбитата на звездите, што носи уште попривлечна убавина во секој момент.

Спектакуларен екран

Природната убавина оживува на P3 дисплејот со 1.07 милијарди бои и HDR10 високиот контраст.

Погледнете ја омилената содржина и играјте игри без проблеми благодарение на високата стапка на освежување од 120 Hz. А за содржина со пониска резолуција, системот автоматски се префрла на 60 Hz, зачувувајќи го траењето на батеријата во тој процес.

Ultra Vision систем за камера од 50 MP

HUAWEI nova 9 открива нова визија во фотографијата со ултравизорска камера од 50 MP, плус големиот сензор со филтер во боја RYYB за 40% повеќе внесување светлина.

HUAWEI XD Fusion Engine ви помага брзо да обработите огромна количина на информации и да ја зголемите извонредната јасност на ниво на пиксели за секоја слика, во ден или ноќ.

Super-Fuel Your Life

Бидете подготвени по само 38 минути за целосно полнење преку 66 W HUAWEI SuperCharge.

И кога времето е тесно, се што ви треба е 18 минути за полнење од 60%. Никогаш не дозволувајте полнењето да биде одговорно за вашето време.

6.57” FHD+ Display
50+8+2+2MP rear + 32MP front
Octa-Core
128GB internal / 8GB RAM

Huawei Nova 9

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Business M SIM

637 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 

Цена за Huawei Nova 9

29.999 ден.
Одбери

A1 Business S

460 ден./мес.

1GB
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Huawei Nova 9

25.499 ден.
Одбери

A1 Business M

814 ден./мес.

Препорачана тарифа
10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Huawei Nova 9

21.999 ден.
Одбрано

A1 Business L

1.168 ден./мес.

20GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
1GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
 
 
  

Цена за Huawei Nova 9

15.999 ден.
Одбери

A1 Business XL

1.876 ден./мес.

30GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Huawei Nova 9

4.999 ден.
Одбери

A1 Business XXL

2.938 ден./мес.

40GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 300GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
200 минути
 
меѓународни 
разговори 
200
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Huawei Nova 9

0 ден.
Одбери
Основна цена
29.999денари
Припејд
31.999денари
Цена само за уред
31.999денари

Одбери

Huawei Nova 9

Што има во кутијата?
  • Huawei Nova 9
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
  • Адаптер за полнење
  • Кабел за полнење
Основни карактеристики
  • 8 GB / 128 GB
  • 6,57" FHD+ display
  • 50+8+2+2MP rear + 32MP front
73.7 мм
160 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран FHD+ display 2340 x 1080
Големина на екранот 6,57"
Камера 50MP + 8MP + 2MP + 2MP
Оперативен систем EMUI
CPU Octa-core Kirin 9000
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 8 GB
Батерија Li-Ion 4300 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 32MP
Димензии 160 x 73.7 x 7.77 mm
Тежина 175g
Гаранција 24
Волте Yes
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Huawei Nova 9, контактирајте го овластениот сервисер.

Промо

ул. Борис Трајковски 72, 1000 Скопје, Македонија

Huawei Nova 9

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0