Телефони

Sony Xperia XZ3

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Претставува спој од модерен дизајн, брзи перформанси и одлични функционалности со 6” екран и 19МР камера.

 • 6.0”, 18:9 OLED QHD+ екран
 • 19MP задна камера + 13MP предна камера
 • 8-јадрен процесор
 • 4GB RAM

Претставува спој од модерен дизајн, брзи перформанси и одлични функционалности со 6” екран и 19МР камера.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Цена

30.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
35.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS, NFC, Google Cast
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран HDR display 18:9, OLED QHD+
Големина на екранот 6.0”
Резолуција на екранот 2880 x 1440
Камера 19MP rear + 13MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4x2.7 GHz Kryo 385 Gold & 4x1.7 GHz Kryo 385 Silver)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.330mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


МОБИКО
бул. Партизански одреди 62, мезанин, Локал бр. 2, 1000 Скопје
тел/факс: +389 (0)2 3090 060