Телефони

Samsung Galaxy A71

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Независно дали ќе сликате одблиску, со ултра широк агол, ноќна фотографија или пак фотографија со уметничко заматување на заднината со „Bokeh“, Quad камерата на А71 со леснотија слика фотографии со професионален квалитет. Батеријата со капацитет од 4.500 mAh овозможува да пренесувате во живо, да споделувате содржини и да играте видеоигри, без да се грижите дали телефонот ќе се испразни.

 • 6.7" FHD+ display,
 • 64+ 12+ 5+ 5MP rear camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 6GB RAM

Независно дали ќе сликате одблиску, со ултра широк агол, ноќна фотографија или пак фотографија со уметничко заматување на заднината со „Bokeh“, Quad камерата на А71 со леснотија слика фотографии со професионален квалитет. Батеријата со капацитет од 4.500 mAh овозможува да пренесувате во живо, да споделувате содржини и да играте видеоигри, без да се грижите дали телефонот ќе се испразни.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
17.999 ден.

15.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 70GB
70GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 50 GB
50 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 50GB
50GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
899
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
27.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа null
Пренос на податоци null
Поврзување USB Type-C, Bluetooth v5.0, Wi-Fi , GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM//Dual SIM
Пораки null
Екран FHD+ Super AMOLED Plus display
Големина на екранот 6.7"
Резолуција на екранот 1080 x 2400px, 16M colors
Камера 64MP + 12MP + 5MP + 5MP задна камера + 32MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4500 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка