Телефони

Samsung Galaxy S21

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Со својот специфичен дизајн и убедливо јаките перформанси, Samsung Galaxy S21, ќе ги освои Вашите срца уште при првиот момент. Благодарение на главната камера од 64МР, пропратно со многубројните софтверски опции, ќе може да ги направите најуникатните и несомнено најреалните фотографии досега. Покрај тоа, телефонот овозможува снимање на видеосодржини во 8К резолуција, а од секое снимено видео имате можност да извлечете посебни фотографии кои ќе бидат јасни и со висока резолуција. Вклучува осумјадрен процесор и РАМ меморија од 8 GB, со што управувањето низ апликации ќе се одвива брзо и беспрекорно, а сè што треба да зачувате или додадете ќе биде вметнато во вградената меморија од 128 GB.

 • 6.2" Flat FHD+ display
 • 12+64+12MP rear + 10MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 8GB RAM

Со својот специфичен дизајн и убедливо јаките перформанси, Samsung Galaxy S21, ќе ги освои Вашите срца уште при првиот момент. Благодарение на главната камера од 64МР, пропратно со многубројните софтверски опции, ќе може да ги направите најуникатните и несомнено најреалните фотографии досега. Покрај тоа, телефонот овозможува снимање на видеосодржини во 8К резолуција, а од секое снимено видео имате можност да извлечете посебни фотографии кои ќе бидат јасни и со висока резолуција. Вклучува осумјадрен процесор и РАМ меморија од 8 GB, со што управувањето низ апликации ќе се одвива брзо и беспрекорно, а сè што треба да зачувате или додадете ќе биде вметнато во вградената меморија од 128 GB.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

26.499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  50.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSDPA/LTE/5G
  Пренос на податоци null
  Поврзување GPS, Wi-Fi Direct, NFC, Bluetooth, Fingerprint сензор
  Тип на SIM Nano SIM
  Пораки null
  Екран Flat FHD+ display
  Големина на екранот 6.2"
  Резолуција на екранот 2400 x 1080px.
  Камера 12+64+12MP rear + 10MP предна камера
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core (2.9GHz,2.8GHz,2.2GHz)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка UHD 8K (7680 x 4320)@24fps
  Порти null
  Звук null
  VoLTE Да
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 8GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 4000 mAh
  Македонско мени Да
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка