Телефони

Motorola MOTO G50 5G

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Искусете го флуидниот начин менување на слики, додека гледате видеа, гејмате или пак прелистувате на социјални мрежи преку новиот Motorola MOTO G50, чиј дисплеј има брзина на освежување од 90 Hz. Паметниот телефонот со својата тројна камера овозможува да направите поостри, посветли фотографии или пак фотографии кои ќе бидат неверојатно детални. За сите процеси, обезбедена е батерија со капацитет од 5000 mAh, која со едно полнење може да издржи и до два дена.

 • 6.5" IPS LCD, 90Hz display
 • 48+5+2MP rear + 13MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 11.0 Pie
 • 64GB internal / 4GB RAM

Искусете го флуидниот начин менување на слики, додека гледате видеа, гејмате или пак прелистувате на социјални мрежи преку новиот Motorola MOTO G50, чиј дисплеј има брзина на освежување од 90 Hz. Паметниот телефонот со својата тројна камера овозможува да направите поостри, посветли фотографии или пак фотографии кои ќе бидат неверојатно детални. За сите процеси, обезбедена е батерија со капацитет од 5000 mAh, која со едно полнење може да издржи и до два дена.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
7.999 ден.

5.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 40GB
40GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 30 GB
  30 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 30GB
  30GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена

  Онлајн цена


  Основна цена
  14.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSPA/LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување null
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран IPS LCD, 90Hz display
  Големина на екранот 6.5"
  Резолуција на екранот 720 x 1600px.
  Камера 48+5+2MP rear + 13MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE Да
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 4GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 5000 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка