Телефони

Motorola MOTO G30

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Направете квалитетни фотографии со висока резолуција преку системот од четири камери кој го нуди новиот Motorola MOTO G30. Вашите фотографии ќе бидат поостри, посветли и посовршени, безразлика од кој агол се фотографирани. За сите нив, во паметниот телефон е обезбедена вградена меморија со капаците од 128 GB, како и простор за додавање на мемориска картичка која може да биде со капацитет и до 512 GB.

 • 6.5" IPS LCD, 90Hz display
 • 64+8+2+2MP rear + 13MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 11.0 Pie
 • 128GB internal / 6GB RAM

Направете квалитетни фотографии со висока резолуција преку системот од четири камери кој го нуди новиот Motorola MOTO G30. Вашите фотографии ќе бидат поостри, посветли и посовршени, безразлика од кој агол се фотографирани. За сите нив, во паметниот телефон е обезбедена вградена меморија со капаците од 128 GB, како и простор за додавање на мемориска картичка која може да биде со капацитет и до 512 GB.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

5.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет неограничен
неограничен
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  12.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSPA/LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, NFC
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран IPS LCD, 90Hz display
  Големина на екранот 6.5"
  Резолуција на екранот 720 x 1600px.
  Камера 64+8+2+2MP rear + 13MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE Да
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 6GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 5000 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка