Телефони

Motorola MOTO G20

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Motorola MOTO G20 доаѓа со 6,5 инчен дисплеј кој целосно ќе ви овозможи да ги гледате вашите содржини без да пропуштите детаљ. Паметниот телефон е поддржан од осумјадрен процесор, RAM меморија од 4 GB и внатрешна меморија со капацитет од 128 GB, со што ќе можете да симнувате нови апликации и да управувате со нив, без никаков проблем. А за сите Ваши моменти, телефонот има обезбедено систем од четири камери со кој ќе можете да правите впечатливи и јасни фотографии, каде било и во какви било услови.

 • 6.5" IPS LCD, 90Hz display
 • 48+8+2+2MP rear + 13MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 11.0 Pie
 • 128GB internal / 4GB RAM

Motorola MOTO G20 доаѓа со 6,5 инчен дисплеј кој целосно ќе ви овозможи да ги гледате вашите содржини без да пропуштите детаљ. Паметниот телефон е поддржан од осумјадрен процесор, RAM меморија од 4 GB и внатрешна меморија со капацитет од 128 GB, со што ќе можете да симнувате нови апликации и да управувате со нив, без никаков проблем. А за сите Ваши моменти, телефонот има обезбедено систем од четири камери со кој ќе можете да правите впечатливи и јасни фотографии, каде било и во какви било услови.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
2.999 ден.

999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена

  Онлајн цена


  Основна цена
  10.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSPA/LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, NFC
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран IPS LCD, 90Hz display
  Големина на екранот 6.5"
  Резолуција на екранот 720 x 1600px.
  Камера 48+8+2+2MP rear + 13MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE Да
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 4GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Po
  Батерија капацитет 5000 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка