Телефони

Motorola One Macro + Moto E6 Plus

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена
  • One Macro: 6.2" HD+ Max Vision
  • 13+2+2MP rear, 8MP Front camera
  • Octa-core, MediaTek Helio P70
  • MOTO E6 Plus: 6.1" HD+ Max Vision
  • 13+2MP rear, 8MP Front camera
  • Octa-core, MediaTek Helio P22
Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Онлајн цена
9.056 ден.

5.056 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
15.056 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа null
Пренос на податоци null
Поврзување null
Тип на SIM Nano SIM/Dual SIM
Пораки null
Екран One Macro: HD+ Max Vision / MOTO E6 Plus: HD+
Големина на екранот One Macro: 6.2" / MOTO E6 Plus: 6.1"
Резолуција на екранот null
Камера One Macro: 13+2+2MP rear, 8MP Front camera / MOTO E6 Plus: 13+2MP rear, 8MP Front camera
Оперативен систем Android
CPU One Macro: Octa-core, MediaTek Helio P70 / MOTO E6 Plus: Octa-core, MediaTek Helio P22
Фрекфенција на освежување One Macro: 2.0 GHz + 2.0 GHz / MOTO E6 Plus: 2.0 GHz
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија One Macro: 64GB / MOTO E6 Plus: 32GB
RAM меморија One Macro: 4GB / MOTO E6 Plus: 2GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет One Macro: 4000mAh / MOTO E6 Plus: 3000 mAh

Поддршка