Телефони

Huawei Y6 2019

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Мобилен телефон со добри функционалности и 4-јадрен процесор. Има екран од 6.088”, задна 13MP камера и 8MP предна.

 • 6.088" IPS
 • 13MP задна камера + 8MP предна камера
 • 4-јадрен процесор
 • 2GB RAM

Мобилен телефон со добри функционалности и 4-јадрен процесор. Има екран од 6.088”, задна 13MP камера и 8MP предна.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Цена

1.499 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
8.499 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Тип на SIM Nano SIM//Dual SIM
Пораки SMS, MMS, Email
Екран IPS LCD, 16.7M colors
Големина на екранот 6.088"
Резолуција на екранот 1560 x 720
Камера 13MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Quad-core MTK MT6761 processor (4x2.0GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 32GB
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Батерија тип Li-Pol
Батерија капацитет 3.020mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


ПРОМО
бул. Борис Трајковски 72, 1000 Скопје
тел/факс: +389 (0)2 3111 110
Е-mail: promo@promotel.com.mk