Телефони

Apple iPhone 12 Pro 128GB

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

iPhone 12 Pro доаѓа со три задни камери со кои можете да направите одлични фотографии, без разлика дали фокусот Ви е во далечина или пак фотографирате предмети одблизу. Сензорот за 3D мапирање дополнително придонесува за појасни и пореални фотографии дури и ако фотографирате навечер. Благодарение на моќниот процесор и РАМ меморијата од 6 GB ќе можете да користите повеќе апликации истовремено, без никаков проблем.

 • 6.1" Super Retina XDR OLED display
 • 12+12+12MP rear + 12MP front camera
 • Hexa-core (A14 Bionic chip)
 • iOS 14
 • 128GB internal / 6GB RAM

iPhone 12 Pro доаѓа со три задни камери со кои можете да направите одлични фотографии, без разлика дали фокусот Ви е во далечина или пак фотографирате предмети одблизу. Сензорот за 3D мапирање дополнително придонесува за појасни и пореални фотографии дури и ако фотографирате навечер. Благодарение на моќниот процесор и РАМ меморијата од 6 GB ќе можете да користите повеќе апликации истовремено, без никаков проблем.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

50.499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  74.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа null
  Пренос на податоци null
  Поврзување 5G (sub‑6 GHz and mmWave), 4 Gigabit LTE with 4x4 MIMO and LAA4 Wi‑Fi 6 (802.11ax) with 2x2 MIMO, Bluetooth 5.0 wireless technology Ultra Wideband chip for spatial awareness5, NFC with reader mode
  Тип на SIM Nano SIM
  Пораки null
  Екран Super Retina XDR OLED display
  Големина на екранот 6.1"
  Резолуција на екранот 2532 x 1170px.
  Камера 12MP (f/2.4) + 12MP (f/1.6) + 12MP (f/2.0) rear + 12MP (f/2.2) front camera
  Оперативен систем iOS
  CPU Hexa-core (A14 Bionic chip)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 6GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 2815 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Да

  Поддршка