Изберете го омилениот модел!
Серијата iPhone 13 е достапна во А1

Изберете го омилениот модел од новата iPhone 13 серија, која сега е достапна во салоните на А1.

Изберете го омилениот модел од новата iPhone 13 серија, која сега е достапна во салоните на А1.

Следна генерација на најдобар смартфон во светот

iPhone 13 и iPhone 13 mini се комплетно редизајнирани! И двата модела се одликуваат со големи иновации, како најнапреден систем со двојна камера, нова камера со уште поголеми пиксели со широк агол и оптичка стабилизација на сликата!

Најнапреден систем со две камери!

Apple направи огромен скок во дизајнот на камерата за неверојатни фотографии и видеа. Новата широка камера, со 1,7 µm пиксели, доаѓа со најголемиот сензор досега со двојна камера што опфаќа 47 % повеќе светлина за уште подобри слики и видеа.

Филмски режим што ќе ве остави без здив

По долгото проучување на кинематографијата и моќната употреба на фокус, режимот на кинематограф на iPhone снима прекрасни видеа со длабочина на поле со автоматски промени во фокусот. Со овој режим ќе може да снимите моменти во кино-стил дури и ако не сте професионален режисер. За креативна контрола, фокусот може да се смени за време и по снимањето.

Споделете го вашето совршено селфи со светот

Системот за камера TrueDepth ги има сите најнови карактеристики на задната камера: режим на филм, стилови на фотографии, снимање HDR со Dolby Vision, режим на портрет, режим на ноќно селфи, паметен HDR 4, длабока фузија и многу повеќе за сосема нова селфи-стратосфера. Камерата A15 Bionic и TrueDepth, исто така, обезбедуваат Face ID, најсигурна автентикација на лице во смартфон.

Екран и батерија што никого не оставаат рамнодушен!

Супер Retina XDR екранот има исклучително висока густина на пиксели, така што фотографиите, видеата, текстот, што и да погледнете, изгледаат исклучително остри. Со прецизни бои, сѐ на екранот изгледа крајно природно. Новата батерија iPhone 13 трае 2,5 часа подолго, а iPhone 13 mini до 1,5 часа подолго.

Нарачајте пред сите iPhone 13 Pro или iPhone 13 Pro Max, кои сега се достапни во претпродажба во продажната мрежа на А1.

Pro е вистинскиот избор!

Врвот на палетата паметни телефони се iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max. Тие се поголеми по димензија и имаат посебна завршна обработка што ги штити од триење и од корозија. Двата модела го имаат најбрзиот чип во светот што овозможува исклучително долг животен век на телефонот.

Најдобри камери досега!

Системот на камерите ја добива најголемата надградба досега. iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max користат суперинтелигентен софтвер за сосема нови техники на фотографирање и на снимање видеа. За првпат, Apple додава и макроснимање и Night Mode на сите странични камери. Камерите имаат и 77 mm Telephoto со 3x оптички зум, а секако има главна и широкоаголна камера што ќе ви овозможи да правите исклучително квалитетни, професионални фотографии.

Снимете профи видеа!

Единствените паметни телефони што ви овозможуваат да го едитирате ефектот на длабочина и по снимањето. Правете врвни видеоснимки со широкоаголната камера, со Telephoto или TrueDepth камерата. За да постигнете соодветен ефект на длабочина, тука е и Cinematic mode што автоматски го менува фокусот во текот на снимањето.

Неодоливи селфи-фотки!

И предната камера ќе ве остави без зборови! Покрај перфектните селфи-фотки, A15 Bionic и TrueDepth камерата исто така обезбедуваат и Face ID, најсигурно препознавање на лицето.

Екран и батерија што ќе ве остават без зборови

Екран што интелигентно се засилува кога ви се потребни исклучителни графички перформанси или се намалува за да се заштеди батеријата. Дури и автоматски се забрзува и се забавува за да одговара на брзината со која го движите прстот. Батеријата, пак, трае дури 2,5 часа подолго!

  iPhone 13 iPhone 13 mini iPhone 13 Pro iPhone 13 Pro Max  
Display 6.1‑inch OLED display 5.4 -inch OLED Display 6.1 -inch OLED Display 6.7 -inch OLED Display  
Camera

12 MP, f/1.6, 26mm (wide), 1.7µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS

12 MP, f/2.4, 120˚, 13mm (ultrawide) + Cinematic mode i Night mode

12 MP, f/1.6, 26mm (wide), 1.7µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS

12 MP, f/2.4, 120˚, 13mm (ultrawide) + Cinematic mode i Night mode

12 MP, f/1.5, 26mm (wide), 1.9µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS
12 MP, f/2.8, 77mm (telephoto), PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/1.8, 13mm, 120˚ (ultrawide), PDAF + Cinematic mode i Night mode
TOF 3D LiDAR scanner (depth)

12 MP, f/1.5, 26mm (wide), 1.9µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS
12 MP, f/2.8, 77mm (telephoto), PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/1.8, 13mm, 120˚ (ultrawide), PDAF + Cinematic mode i Night mode
TOF 3D LiDAR scanner (depth)

 
Platform

Apple A15 Bionic (5 nm)

Apple A15 Bionic (5 nm) Apple A15 Bionic (5 nm) Apple A15 Bionic (5 nm)  
Memory 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM, 256GB 6GB RAM, 512GB 6GB RAM, 1T 6GB RAM 128GB 6GB RAM, 256GB 6GB RAM, 512GB 6GB RAM, 1T 6GB RAM  
Batery Fast charging 20W, 50% u 30 min  Fast charging 20W, 50% u 30 min  Fast charging 20W, 50% u 30 min  Fast charging 20W, 50% u 30 min   
Price 60.999 den (128GB) 53.999 den (128GB) 77.999 den (128GB)
84.999 den (256GB)
84.999 den (128GB)
91.999 den (256GB)