Телефони

Samsung Galaxy S20 FE

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Samsung S20 FE вклучува 32 МР предна камера, со која можете да направите феноменални селфи фотографии и професионални влог содржини со 4К резолуција. Има 6,5-инчен дисплеј кој е совршен за гледање на филмови и видеосодржини и благодарение на моќниот процесор, ќе можете без проблем да ги играте и Вашите омилени видеоигри.

 • 6.5 Super AMOLED Display
 • 12+12+8MP rear + 32MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 10.0
 • 128GB internal / 6GB RAM

Samsung S20 FE вклучува 32 МР предна камера, со која можете да направите феноменални селфи фотографии и професионални влог содржини со 4К резолуција. Има 6,5-инчен дисплеј кој е совршен за гледање на филмови и видеосодржини и благодарение на моќниот процесор, ќе можете без проблем да ги играте и Вашите омилени видеоигри.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

11.499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Business XXL

 • Интернет 150 GB
150 GB
+ до 300GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
2938
ден./мес.
Одбери

A1 Business XL

 • Интернет 120 GB
120 GB
+ до 200GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
1876
ден./мес.
Одбери

A1 Business L

 • Интернет 100 GB
100 GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
1168
ден./мес.
Одбери

A1 Business M

 • Интернет 50 GB
50 GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите национални мрежи
814
ден./мес.
Одбери

A1 Business S

 • Интернет 2 GB
2 GB
/
 • Неограничени минути и SMS пораки неограничени минути
460
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
35.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа null
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11, Bluetooth v 5.0, USB type-C, NFC, GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран Super AMOLED display
Големина на екранот 6.5”
Резолуција на екранот 2400x1080px.
Камера 12+12+8MP rear + 32MP front camera, x30 optical zoom
Оперативен систем Android
CPU Octa-Core (2 x 2.7Ghz + 2 x 2.5Ghz + 4 x 2.0 Ghz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE Да
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 1TB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4500mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка